Za kilka dni w czeskiej fabryce rozpocznie się produkcja elektrycznego Hyundaia Kona. Pomoże to zaspokoić spory popyt na ten model w Europie.

W Noszowicach powstają aktualnie dwa modele Hyundaia: i30 oraz Tucson. Od marca tego roku z linii montażowej w czeskim zakładzie zaczną zjeżdżać także egzemplarze Kony Electric. Według planów, do końca 2020 r. fabrykę ma opuścić 30 000 sztuk tego elektrycznego crossovera.

Dzięki rozpoczęciu produkcji w Czechach ponad 3-krotnie zwiększy się dostępność Kony Electric dla klientów w Europie oraz skróci się czas oczekiwania na dostawę samochodu. Przy okazji koreański koncern wprowadzi także możliwość śledzenia przez klientów szacowanego czasu przybycia ich auta do salonu. Po złożeniu zamówienia, udostępniona aplikacja pozwali klientom śledzić status produkcji oraz planowaną dostawę samochodu za pośrednictwem dealera.

Przygotowania do produkcji Kony Electric w czeskiej fabryce trwały od kilku miesięcy. Wymagało to wprowadzenia sporych zmian w całym łańcuchu produkcyjnym, a szczególnie w tłoczni i spawalni. Gruntowną modernizację musiała przejść lakiernia, ponieważ elektryczna Kona jest oferowana z dachem w innym kolorze niż nadwozie, a wcześniej w zakładach w Noszowicach nie wytwarzano aut w takiej konfiguracji.

W tym roku Hyundai planuje sprzedać w Europie łącznie ok. 80 000 samochodów z napędem elektrycznym (Kona Electric, Ioniq Electric i wodorowy SUV Nexo). Koreański producent oczekuje, że dzięki obecnej gamie modelowej, wkrótce stanie się największym dostawcą aut bezemisyjnych na Starym Kontynencie.

Przeczytaj również nasze testy:

Hyundai Kona Electric 64 kWh – test

Hyundai Kona Hybrid – test

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj