Hyundai Kona Electric

Elektryczny Hyundai Kona trafił właśnie do Księgi Rekordów Guinnessa. Sprawdź dlaczego.

Dwa lata temu Hyundai pokazał światu elektrycznego crossovera. Kosztująca mniej niż 200 tysięcy zł Kona Electric zapewnia do 449 km zasięgu na jednym ładowaniu i zbiera dobre recenzje w prasie motoryzacyjnej. Elektrycznego Hyundaia sprawdziliśmy także w naszej redakcji – zachęcamy do przeczytania testu Kony Electric.

Niedawno pracownicy indyjskiego oddziału marki wymyślili nietypowy sposób na zareklamowanie nowego modelu. Dzięki ich staraniom Hyundai Kona Electric został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Na czym polega osiągnięcie koreańskiego crossovera?

Elektryczna Kona wspięła się na przełęcz Sawula w Tybecie, osiągając wysokość 5731 m n.p.m. Żaden „elektryk” nie poruszał się wcześniej tak wysoko. Poprzedni rekord wynosił 5715 m n.p.m.

Hyundai Kona Electric

Próba ustanowienia nowego rekordu była również świetną okazją do sprawdzenia Kony Electric w ekstremalnych warunkach. Niskie temperatury i oblodzone drogi nie zrobiły wrażenia na crossoverze Hyundaia. W miarę możliwości auto było ładowane przy użyciu standardowej ładowarki. Natomiast podczas zjazdów przydawał się układ rekuperacji, pozwalający odzyskać energię i zwiększyć zasięg.

Polecamy także artykuł o wodorowym Hyundaiu Nexo:

Hyundai Nexo z rekordowym zasięgiem

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj