Hyundai - system SSZ

Koniec z kłótniami i ustępstwami co do słuchanych audycji czy piosenek – Hyundai opracował system, który bez użycia słuchawek pozwala każdemu podróżującemu słuchać innej muzyki lub stacji radiowej.

System Separated Sound Zone (SSZ), bo o nim mowa, pozwala przy tym na swobodną rozmowę. Do działania wykorzystuje zestaw specjalnych głośników, które „wychwytują” i eliminują dźwięki pochodzące spoza strefy akustycznej danego podróżującego (poprzez odtwarzanie sygnału w tzw. przeciwfazie). Efekt jest podobny jak w przypadku słuchawek z aktywną redukcją szumów.

Przy okazji inżynierowie Hyundaia zaopatrzyli SSZ w dodatkowe funkcje. Po pierwsze dźwięki ostrzegawcze z systemów bezpieczeństwa czy komendy nawigacji będą odtwarzane wyłącznie w strefie akustycznej kierowcy, tak aby nie przerywać odsłuchiwania muzyki pozostałym podróżującym. Po drugie osobne strefy stworzą warunki do działania osobnych zestawów głośnomówiących – każdy z pasażerów będzie mógł prowadzić własną rozmowę telefoniczną.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy SSZ trafi do produkcji. Prace nad nim trwają od 2014 r. Hyundai chciałby, aby rozwiązanie znalazło się w seryjnych modelach w 2020 r.

TEST: Trzy kompaktowe hot hache – Honda Civic Type, Hyundai i30 N, Peugeot 308 GTi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here