NowościRozrywkaHot Wheels Unleashed – RECENZJA GRY

Hot Wheels Unleashed – RECENZJA GRY

Zręcznościowe wyścigi samochodowe w najlepszym wydaniu. Dynamiczna rozgrywka i kolorowa grafika przyciągną do monitorów nie tylko najmłodszych graczy.

Chyba nikomu nie trzeba przybliżać marki Hot Wheels. To nic innego jak miniaturowe samochodziki produkowane przez koncern Mattel. Legenda o ich powstaniu głosi, że kluczem do sukcesu Hot Wheels były nowatorskie ośki, które zapewniały, że autka te znacznie lepiej jeździły od konkurencji. No i jeszcze oryginalny design – po raz pierwszy nie były jedynie pomniejszonymi kopiami prawdziwych samochodów, ale były pokolorowane, stuningowane i futurystyczne. Idealnie spełniały dziecięce marzenia!

Marka Hot Wheels w miarę upływu lat rozwijana była o kolejne elementy. Poza samochodzikami, pojawiły się różnego rodzaju gadżety – tory wyścigowe, garaże, części do pokazów kaskaderskich. Wszystkich tych dodatkowych elementów na przestrzeni lat wyprodukowano naprawdę sporo. Dodatkowo, pojazdy Hot Wheels to nie tylko auta, ale także różnego rodzaju „urządzenia” inspirowane filmami czy grami. Możemy więc bawić się Batmobilem, pojazdami z Mario Kart, czy rybką Nemo.

Hot Wheels Unleashed
Autobus szkolny z napędem odrzutowym? Przyda się w każdej placówce oświatowej na świecie!

Hot Wheels Unleashed – wirtualne ściganie w skali mikro

Teraz przyszedł czas na nową przygodę w świecie Hot Wheels, mianowicie na przeniesienie samochodzików do wirtualnej rzeczywistości. I rozwinięcie je o możliwość realnego ścigania się na różnorakich trasach.

Hot Wheels Unleashed to zręcznościowa gra samochodowa, w której startujemy w serii wyścigów zasiadając za kierownicą miniaturowych aut. Całość utrzymana jest konwencji zabawy resorakami – ścigamy się więc w zamkniętych pomieszczeniach po zbudowanych specjalnie torach. Widzimy wyraźnie, że wszystko to jest odpowiednio pomniejszone – nasze trasy porozstawiane są chociażby w skateparku, bibliotece, czy też warsztacie.

Hot Wheels Unleashed
Po rozstawionych oponach łatwo rozpoznać, że ten tor zlokalizowano w warsztacie.

Hot Wheels Unleashed – dostępne samochody

Na potrzeby gry przygotowano ponad 60 samochodów, wszystkie są dokładnym odwzorowaniem prawdziwych modelików, jakie sprzedawane są w sklepach. Ale oczywiście nie możemy skorzystać od razu ze wszystkich dostępnych aut. Wygrywając kolejne wyścigi zdobywamy pieniądze, za które uda nam się odblokować dostęp do kolejnych modeli. System ten często oparty jest na losowaniu, więc nie zawsze mamy wpływ na to, co wpadnie do naszej kieszeni. Najgorzej, jak wylosujemy pod rząd kilka razy ten sam model. Bardzo frustrujące rozwiązanie.

Hot Wheels Unleashed
Samochody są bardzo szczegółowo odwzorowane i wyglądają jak prawdziwe resoraki.

Samochody te są dokładnymi kopiami modeli, więc widzimy wyraźnie takie detale jak charakterystyczne koła, fakturę metalu z jakiego zostały wykonane, przetłoczenia czy dodatkowe plastikowe spoilery czy rury. Jeżeli podchodzimy do Hot Wheels jak do gry zręcznościowej, wszystko to robi doskonałe wrażenie. Wszystkie samochody różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale też osiągami. Te podzielono na kilka kategorii, takich jak przyspieszenie, prędkość maksymalna czy prowadzenie.

Nasze autka możemy też modyfikować, zarówno polepszając ich osiągi jak i zmieniając malowanie. Fani personalizacji będą mieli tu dużo zabawy.

Hot Wheels Unleashed – trasy i tryby gry

W grze dostępnych jest sześć lokalizacji: warsztat, wieżowiec, kampus, skatepark, pokój i piwnica. Na każdej przygotowano po kilka zróżnicowanych tras, więc zdecydowanie nie będziemy się nudzić. Dostęp do nich uzyskujemy jednak dopiero po przejściu kolejnych etapów w trybie kampanii.

Całą grę przechodzimy w trybie kampanii, gdzie rozgrywamy kolejne wyścigi, uzyskujemy dostęp do zablokowanych wcześniej tras. No i oczywiście, za wygrane wyścigi na nasze wirtualne konto trafia gotówka – za nią kupimy nowe losowania.

Hot Wheels Unleashed
Drif pozwala naładować dopalacze. A umiejętne z nich korzystanie to klucz do zwycięstwa w wyścigu.

Przygotowano także opcję pojedynczego wyścigu lub próby czasowej. Posiadacze dwóch kontrolerów będą mogli spróbować ścigać się ze sobą w trybie podzielonego ekranu. A jeżeli chcemy spróbować swych sił w trybie rozgrywki wieloosobowej, na torze może pojawić się 12 graczy.

Możemy też zaskoczyć innych graczy własnoręcznie zaprojektowanymi trasami. W grze umieszczono edytor tras, który umożliwia nam dowolne projektowanie przebiegu toru i uzupełnienie go o różnego rodzaju skocznie, pętle, pułapki czy przyspieszacze. Dostęp do takich elementów uzyskujemy w miarę postępów w kampanii.

Hot Wheels Unleashed
Tory pełne są różnego rodzaju pętli i skoczni.

Hot Wheels Unleashed – podsumowanie

Hot Wheels Unleashed to udana gra zręcznościowa, w której kolorowa grafika i dynamiczna rozgrywka zapewnią nam odpowiednią dozę rozgrywki. Sama grafika stoi na dobrym poziomie, jednak nie robi aż tak dużego wrażenia jak ta z opisywanej wcześniej gry Forza Horizon 5. Zabawa małymi samochodzikami spodoba się jednak i dużym i małym. To co jednak może się nie podobać to losowania, kiedy co jakiś czas wygrywamy te same samochody. System zdobywania nowych samochodzików warto by jednak inaczej opracować.

Nasza ocena 7/10

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji