Test zasięgu na rezerwie

Ile można przejechać na rezerwie?

Zapalenie się kontrolki rezerwy paliwa nie jest przyjemne. Szczególnie, gdy przy drodze brakuje stacji lub chcemy szybko dotrzeć do celu. W obu przypadkach kierowcy zadają sobie pytanie – ile można przejechać na rezerwie.

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodowej?

Po skończonej podróży można odkleić naklejkę z szyby. Usuwanie winiet bywa uciążliwe, co dotyczy też naklejki kontrolnej z numerem rejestracyjnym. Jak ułatwić sobie życie?
Ekologiczne strefy w Polsce - otwierające

Ekologiczne strefy w polskich miastach – 20 zł za wjazd do...

Już niedługo właściciele spalinowych samochodów będą dodatkowo płacić za wjazd do centrum polskich miast. Chęć stworzenia ekologicznej strefy zadeklarowały już Poznań, Kraków i Toruń.
Porównanie Fiesta Jazz Rio Polo - otwierające

Porównanie aut miejskich: nowy Volkswagen Polo kontra Ford Fiesta, Honda Jazz...

Najnowsze generacje miejskich samochodów nie stronią już od dalekich tras, a swoich pasażerów potrafią ugościć w komfortowym oraz dobrze wyposażonym wnętrzu. I nie ma w tym krzty przesady, co udowadniają Ford Fiesta, Kia Rio, Honda Jazz, a także Volkswagen Polo.
Kiedy wzywać policję - otwierające

Kiedy trzeba wezwać policję do wypadku?

Niewielka stłuczka, w wyniku której ucierpiał tylko lakier auta, nie jest jeszcze powodem do wzywania na miejsce zdarzenia policji. W niektórych sytuacjach obecność funkcjonariuszy jest już konieczna. W materiale wyjaśniamy, kiedy nie trzeba wzywać policji, a w których przypadkach jest to obowiązkowe.
Mazda 6 II (GH) - dynamiczne

Używana Mazda 6 II (GH) – OPINIE

Nie jest wzorem japońskiej niezawodności, ale nie kosztuje mniej od Hondy Accord i prezentuje się atrakcyjniej od Toyoty Avensis. Oto opinie o Maździe 6 II (GH), zebrane w programie Wybór Kierowców.
MERCEDES klasy C

Mercedes klasy C – dane techniczne

Szeroki wybór silników: 8 jednostek benzynowych, 3 wysokoprężne, hybryda oraz hybryda plug-in. Napęd trafia na tylną lub obie osie.
10-milionowy Ford Mustang

Motoprzegląd, 12 sierpnia 2018 r.

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wiadomości ze świata motoryzacji. Krótko i na temat – dla tych, którzy nie mają czasu na śledzenie branżowych mediów. W tym tygodniu m.in.: 10-milionowy Mustang, wideozapowiedź nowego BMW X7, Ford "tnie" platformy, za drogi 7-osobowy SUV Dacii.
Porównanie Opel Insignia GSi Skoda Superb 2.0 TSI - otwierające

Opel Insignia 2.0 GSi, Skoda Superb 2.0 TSI L&K – PORÓWNANIE

Opel Insignia i Skoda Superb należą do najlepszych samochodów klasy średniej. Naprzeciw siebie stają w efektownych wersjach z najmocniejszymi silnikami.
Skoda Karoq Sportline

Skoda Karoq Sportline – w sportowym stylu

Podczas salonu samochodowego w Paryżu Skoda zaprezentuje nową wersję kompaktowego Karoqa - tym razem będzie to usportowiony wariant Sportline. Poza pakietem stylistycznym jego nabywcy będą mogli wybrać nowy, mocny silnik: 2-litrową benzynową jednostkę turbo o mocy 190 KM.
Zużycie paliwa - box, rowery, przyczepa

Jak rowery, boks dachowy i przyczepa kempingowa wpływają na spalanie auta?

Współczesne samochody w mniejszym lub większym stopniu odczuwają dodatkowy „balast” na pokładzie. Czy jadąc z wakacyjnym ekwipunkiem (rowerami na dachu/haku, boxem dachowym, przyczepą kempingową) trzeba się liczyć z dużym wzrostem zużycia paliwa?
Wymiana filtra powietrza - otwierające

Filtr kabinowy – rodzaje, lokalizacja w samochodzie, wymiana

Wymiana filtra kabinowego jest na tyle prostą czynnością, że poradzi sobie z nią niemal każdy użytkownik samochodu. Przedstawiamy rodzaje filtrów powietrza i podajemy ich lokalizacje w popularnych autach.
Usunięcie wkładu filtra - otwierające

Planowane kary za wycięcie filtra DPF: nieuczciwi zapłacą nawet 5000 zł

Obecnie usuwanie filtrów cząstek stałych jest nielegalne, ale nie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Nowy projekt ustawy ma ograniczyć ten proceder i wprowadzić wysokie grzywny dla kierowców wycinających filtr DPF ze swoich aut.
Volkswagen Grand California

Volkswagen Grand California. Kamper dla wymagających

California, czyli rekreacyjny model Volkswagena, doczekała się nowej wersji. Dotychczas auto to było oparte Transportera. Punktem wyjścia do stworzenia Grand Californii był większy o rozmiar Crafter.

Jak obliczyć spalanie? Co trzeba zrobić, by obliczyć średnie zużycie paliwa?

By obliczyć średnie spalanie wystarczy znać przebieg między dwoma tankowaniami oraz ilość zużytego paliwa. Kluczowe jest dwukrotne zatankowanie do pełna.
Strefa czystego transportu

Opłaty ekologiczne za wjazd do centrum

W dużych miastach w Polsce mają się pojawić strefy czystego transportu - czyli obszary w ścisłym centrum, do których wjazd dla większości kierowców, będzie wymagał uiszczenia dodatkowej opłaty. Czy to dobre rozwiązanie? Głosujcie w naszej sondzie!
LPG - rodzaje instalacji, przykłady - otwierające

Montaż instalacji LPG w samochodzie: najczęściej zadawane pytania

Montaż instalacji gazowej to recepta na tańszą jazdę, którą praktykuje się już od wielu lat. Mimo tego to wciąż obszar pełen trudnych i niezrozumiałych kwestii. Wyjaśniamy je, odpowiadając na najczęstsze pytania kierowców chcących założyć LPG do swojego auta.
Nowe oznaczenia na stacjach paliw - otwierające

Nowe oznaczenia na stacjach paliw – już w październiku

Nowa dyrektywa unijna w klarowny sposób podzieli wszystkie rodzaje paliw do samochodów. Kierowcy już od 12 października nie będą mieli żadnych wątpliwości, jakie paliwo powinni zatankować.
Opel GT X Experimental - otwierające

GT X Experimental – nowa twarz Opla

Nazywa się GT X Experimental, jest prototypem i zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. Typowo dla modeli swojego gatunku zwiastuje przyszłość Opla. A dokładniej – wygląd modeli tej niemieckiej marki.
Mercedes Klasy C W204 - dynamiczne

Używany Mercedes klasy C W204 (2007-2014) – OPINIE

Ogólną trwałością wyprzedza poprzednika o lata świetlne, ale nie wszystkie wersje silnikowe są godne polecenia. Oto opinie o Mercedesie klasy C typoszeregu W204, zebrane w programie Wybór Kierowców.