Podczas kupowania polisy ubezpieczeniowej OC należy znać swoją historię szkód, potrzebną do wyliczenia zniżek. Można ją łatwo wygenerować przez stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Kierowca, chcąc wykupić ubezpieczenie samochodu, prawie zawsze jest pytany o liczbę szkód w ostatnich latach. Nie warto ich zatajać, ponieważ firmy ubezpieczeniowe szybko i bezproblemowo mogą prześwietlić historię potencjalnego klienta w bazie polis OC i AC. Prowadzi ją Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i pozwala na znalezienie informacji o „szkodowości” danej osoby.

UWAGA!

W przypadku wykrycia zatajonej szkody kierowca musi dopłacić określoną kwotę, a firma może anulować polisę autocasco.

W sytuacji, gdy kierowca nie pamięta wszystkich szkód w ostatnich latach, historię ubezpieczenia pojazdu można sprawdzić na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – www.ufg.pl. Po zarejestrowaniu się na stronie każdy właściciel auta, motocykla lub ciągnika ma dostęp do informacji o swoich polisach ubezpieczeniowych z ostatnich lat oraz o wypłaconych z nich odszkodowaniach. Te informacje są niezbędne do wyliczania wysokości składki OC.

Oceń swojego ubezpieczyciela w Wyborze Kierowców

ikony WK_ubezpieczenie

 

Aktualnie ogólnopolska baza polis komunikacyjnych OC i AC zawiera blisko 300 milionów rekordów o polisach i odszkodowaniach z nich wypłaconych. Ubezpieczyciele zwykle sprawdzają historię szkód kierowcy już na etapie zakupu ubezpieczenia, jednak czasami ma to miejsce dopiero po pewnym czasie. Jeśli deklaracja klienta okaże się niezgodna z rzeczywistością, będzie on musiał więcej zapłacić za polisę. Dlatego warto przed jej wykupieniem założyć konto na ufg.pl i sprawdzić swój przebieg ubezpieczenia pojazdu.

Pięć kroków, by uzyskać dostęp do swojej historii ubezpieczenia:

1. Najpierw należy założyć konto w serwisie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wejdź na stronę ufg.pl, kliknij na pole „Zaloguj”. Na następnej stronie wybierz „Zarejestruj się”. Pojawi się formularz rejestracyjny, który należy wypełnić.

UFG – zakładanie konta

2. Musimy potwierdzić swoje dane. Można do uczynić za pomocą wysłania skanu dowodu tożsamości, za pomocą profilu kwalifikowanego ePUAP lub za pomocą podpisu elektronicznego. Ponieważ większość z nas nie korzysta z ePUAP czy podpisu kwalifikowanego, nie pozostaje nic innego jak wysłanie skanu dowodu osobistego.

UFG – potwierdzenie tożsamości

3. Na podany wcześniej adres email zostanie wysłany link aktywacyjny. Klikamy na niego. Otworzy się nowa strona, na której uzupełniamy dane osobowe.

UFG – uzupełnienie danych

4. Następnie tworzymy nowe konto, podając swój PESEL i ustanawiając własne hasło.

UFG – aktywacja konta

5. Po potwierdzeniu danych można wygenerować historię ubezpieczeniową.

UFG – sprawdzenie przebiegu ubezpieczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj