Skoda Kodiaq

Skoda Kodiaq po raz kolejny udowodniła, że jest wszechstronnym autem – sprawdzi się nawet jako lądowisko dla helikoptera. Poznaj szczegóły tego nietypowego przedsięwzięcia.

Czeski producent postanowił w bardzo oryginalny sposób pokazać możliwości swojego największego SUV-a. Podczas niedawnego spotkania pilotów i właścicieli helikopterów Robinson Helicopter Session 2021 na lotnisku w Mlada Boleslav Skoda Kodiaq wystąpiła w roli… mobilnego lądowiska.

W tym celu dachu auta zamontowano specjalną platformę, a tylne zawieszenie wzmocniono. Pierwsza próba została wykonana „na sucho” – śmigłowiec po prostu opuszczono na samochód. Gdy to się udało, za sterami helikoptera Robinson R22 usiadł doświadczony pilot Janem Cermakiem i wzniósł się w powietrze, aby następnie bezpiecznie wylądować na dachu Kodiaqa.

Warto przy okazji wspomnieć, że to nie był pierwszy raz, gdy SUV Skody posłużył za lądowisko dla helikoptera. W pierwszym odcinku 16. serii Top Gear podobnego wyczynu dokonał Jeremy Clarkson, testując Skodę Yeti.

Sprawdź aktualny cennik Skody Kodiaq:

Skoda Kodiaq (2022) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj