David Hasselhoff na imprezei Gumball 3000

Legendarny rajd Gumball 3000 będzie miał swoją oficjalną grę stworzoną przez polskiego producenta oraz własne esportowe imprezy.

GR Games S.A., spółka założona przez polskiego producenta gier komputerowych – SimFabric oraz Maximilliona Coopera – twórcę imprezy samochodowej Gumball 3000, stworzy serię gier, która ma wiernie odzwierciedlać w wirtualnej rzeczywistości prawdziwe doświadczenia z tras Gumball 3000. W planach założycieli znajduje się także organizacja esportowych wydarzeń, w których gracze będą mogli uczestniczyć w wirtualnej rywalizacji w legendarnym wyścigu.

Gumball 3000 na Regent Street
Gumball 3000 na Regent Street w Londynie.

Gumball 3000

Organizowany od ponad 20 lat w krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych rajd Gumball 3000, co roku przyciąga zainteresowanie tysięcy fanów motoryzacji i gwiazd sportu. Jest to wielkie wydarzenie w świecie showbiznesu. Połączenie rajdu, wyścigów na torach, imprez sportowych i muzycznych. Można zobaczyć tu najdroższe, najnowocześniejsze i najszybsze auta z całego świata.

Adrien Brody – Gumball 3000
Aktor Adrien Brody jednym ze sławnych uczestników imprezy Gumball 3000.

Historia Gumball

W 1914 roku amerykański motocyklista Erwin Baker postanowił przejechać z jednego wybrzeża USA na drugie. Za pierwszym razem udało mu się to osiągnąć w 11 dni. Co roku Baker starał się poprawić swoje osiągnięcie. W 1933 roku zszedł do 54 godzin. Wyczyn ten zapewnił mu przydomek Cannonball (tłum. armatnia kula). W latach 70. do pomysłu wyścigu od wybrzeża do wybrzeża powrócił Brock Yates, dziennikarz amerykańskiego magazynu motoryzacyjnego Car And Driver oraz komentator wyścigów z serii Nascar. Za pierwszym razem Yates pokonał trasę busem marki Dodge traktując podróż jako rekonesans. W pierwszej prawdziwej rywalizacji Yates jadąc Ferrari 365 GTB/4 Daytona razem z Danem Gurney’em – zwycięzcą wyścigów z serii Le Mans i Formula 1, wygrali w czasie 35 godzin 54 minuty. Rywalizacja odbyła się na trasie z Nowego Jorku do Los Angeles. Wydarzenie było inspiracją filmów Cannonball! oraz The Gumball Rally. W tym drugim główną rolę miał zagrać Steve McQueen, jednak w tym czasie został u niego wykryty nowotwór. Z tego względu rolę powierzono ostatecznie Burtowi Reynoldsowi. Gumball 3000 czerpie garściami z tych historii, jednak daleko mu do oryginalnej idei protestu przeciw ograniczaniu wolności osobistej w Ameryce, w szczególności przez wprowadzanie ograniczeń prędkości.

Gumball 3000 na Regent Street

Gumball 3000

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj