VolkswagenGolf VIII

Wzorcem kompaktowego auta, jak również najlepiej sprzedającym się w Europie samochodem od lat jest VW Golf. Nie powinno więc dziwić, że koncern skrupulatnie przygotowuje się do premiery Golfa VIII.

Koncern właśnie potwierdził, że Volkswagen Golf VIII zadebiutuje 24 października w Wolfsburgu. Samochód ma być jak nigdy wcześniej scyfryzowany i połączony z siecią. Na opublikowanym przez VW szkicu wnętrza wyraźnie widać, że Golf VIII otrzyma cyfrowy panel wskaźników, który będzie płynnie łączył się z centralnym wyświetlaczem.

VW Golf VIII - wnetrze
Z opublikowanej przez koncern grafiki wynika, że z deski rozdzielczej i konsoli środkowej Golfa VIII zniknie większość przycisków. Sporo przełączników znajdzie się natomiast na wielofunkcyjnej kierownicy.

Volkswagen zapowiedział także paletę bardziej wydajnych silników oraz zawieszenie udoskonalone pod kątem zwinności prowadzenia. Na wybranych rynkach sprzedaż Golfa VIII ma rozpocząć się w grudniu bieżącego roku.

Warto zauważyć, że Golf VIII wraz z elektrycznym, kompaktowym modelem ID.3 , będą pierwszymi Volkswagenami z nowym logotypem marki.

Źródło: VW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj