Jeep Renegade i Compass z hybrydowym napędem plug-in

Podczas salonu samochodowego w Genewie zadebiutowały Jeepy Renegade i Compass z hybrydowym napędem plug-in.

I to wyjątkowo mocnym. W przypadku Renegade’a hybrydowy zespół napędowy korzysta z 1,3-litrowego benzynowego silnika R4 turbo i jednostki elektrycznej. Zależnie od wariantu generuje 190 lub 240 KM. Compass występuje z 240-konną wersją hybrydowego napędu.

Z pełnym akumulatorem hybrydy Jeepa mogą pokonać około 50 km wyłącznie w trybie elektrycznym (z prędkością maksymalną do 130 km/h). Korzystając z obu źródeł napędu, Renegade plug-in rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu około 7 s.

Jeep twierdzi, że poza wysokimi osiągami i niskim zużyciem paliwa hybrydowy układ zwiększa możliwości terenowe obu modeli – dzięki dodatkowemu momentowi obrotowemu, jaki zapewnia montowany przy tylnej osi silnik elektryczny, możliwe jest precyzyjne dozowanie siły napędowej podczas ruszania. A to poprawia trakcję. Ponadto elektryczny układ 4×4 pozwala napędzać obie osie niezależnie od siebie, przez co wyróżnia się większą efektywnością niż tradycyjny system mechaniczny.

Oprócz hybrydowego zespołu napędowego plug-in nowe wersje Renegade’a i Compassa otrzymują specjalny zestaw wskaźników i dodatkowe menu w systemie inforozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj