W najbliższy weekend miało się odbyć Grand Prix Australii, inaugurujące nowy sezon F1. Niestety wyścig został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Z powodu zagrożenia koronawirusem COVID-19 kolejne imprezy są odwoływane lub przenoszone na inny termin. Dotyczy to zarówno lokalnych zlotów oraz rajdów turystycznych, jak i międzynarodowych wystaw motoryzacyjnych, a także wyścigów najwyższej rangi. Wczoraj po południu władze F1 podjęły trudną decyzję o odwołaniu planowanego na nadchodzący weekend Grand Prix Australii.

Wcześniej, bo już w czwartek rano team McLarena ogłosił, że wycofuje się z udziału w wyścigu w Australii. Brytyjski zespół zdecydował się na taki krok z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z członków ekipy.

GP Australii miało otwierać tegoroczny kalendarz Formuły 1, liczący rekordowe 22 rundy. W obecnej sytuacji pod znakiem zapytania stoi organizacja następnych wyścigów. Przypomnijmy, że już na przyszły weekend zaplanowano GP Bahrajnu, a dwa tygodnie później – GP Wietnamu, debiutujące w F1. Władze „królowej motorsportu” nie poinformowały jeszcze, czy te imprezy się odbędą.

Redakcja poleca:

Formuła 1: Jazda o życie – serial Netflixa

Zdjęcie otwierające: Formula1.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj