NowościAktualnościFord Vignale, czyli klasa premium

Ford Vignale, czyli klasa premium

Bogato wyposażone i dobrze wykończone Fordy w wersji Vignale stanowią ciekawą alternatywę dla samochodów marek premium.

Miłośnicy motoryzacji często używają słowa premium. Jego ramy nie są jednak sztywno wyznaczone. Wciąż trwają ożywione dyskusje, czy niektóre marki są premium. Można zadać sobie także pytanie, czy ubogo wyposażony samochód marki premium faktycznie jest premium. Ford postanowił zaoferować swoim klientom dużą dawkę luksusu w modelach dostępnych w wersji Vignale. Zarówno stylistycznie, jak i pod względem wyposażenia nie odstają od produktów marek powszechnie klasyfikowanych jako premium.

Ford Kuga Vignale

Korzenie Vignale sięgają 1948 r. Wówczas w Turynie rozpoczęła działalność Carrozzeria Alfredo Vignale, która zaprojektowała różne modele m.in. dla Abartha, Alfy Romeo, Astona Martina, Ferrari, Fiata, Lancii czy Maserati.

W 1973 r. niefunkcjonująca już firma Vignale została przejęta przez koncern Ford. Przymiarki do wskrzeszenia Vignale zaczęły się w latach 90. XX wieku. W 1993 r. podczas salonu w Genewie zadebiutował koncepcyjny Aston Martin Lagonda Vignale. W 2004 r. na salonie w Paryżu odsłonięto Forda Focusa Vignale, który finalnie trafił do salonów jako Focus Coupe-Cabriolet.Ford w wersji VignalePomysł na wskrzeszenie Vignale skrystalizował się w 2013 r., kiedy ogłoszono, że będzie to luksusowa wersja wyposażeniowa wybranych modeli Forda. Pierwszym z nich był Mondeo, który w kolejnym roku trafił do salonów sprzedaży.

Z zewnątrz Fordy z linii Vignale wyróżniają się m.in. lśniącymi alufelgami o dużej średnicy, chromowanymi dodatkami, zmienionymi atrapami chłodnicy, diodowymi reflektorami oraz eleganckimi lakierami z palety Vignale.

Ford Kuga Vignale

Do wnętrza – w zależności od modelu – trafiają m.in. topowe systemy multimedialne, rozbudowane nagłośnienie Premium, dźwiękochłonne szyby, podgrzewane i wentylowane fotele oraz skóra, którą obite są nie tylko siedzenia, ale również deska rozdzielcza.

Ford Vignale - fotele

Ford wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta już na etapie konfigurowania samochodu, dając możliwość np. obejrzenia palety lakierów oraz dotknięcia próbek materiałów. Przekazanie zamówionego samochodu może nastąpić w salonie lub w czasie i miejscu, które klient uzna za najdogodniejsze.

Obecnie w wersji Vignale dostępne są modele Kuga 2.5 Hybrid (od 198 700 zł), 2.5 Plug-in Hybrid (208 200 zł), Mondeo Kombi 2.0 Hybrid (od 182 350 zł) oraz S-Max 2.5 Hybrid (od 212 400 zł).

Ford S-Max VignaleFordy w wersji Vignale oferują więcej stylu i komfortu od pozostałych wersji. Producent zadbał, by zachowały one unikalny charakter – lakiery, felgi, niektóre elementy stylistyczne czy skórzana tapicerka z pikowaniem w charakterystyczne romby zostały zarezerwowane dla odmiany Vignale. Może to procentować także przy odsprzedaży samochodu. Bez względu na markę topowe wersje wyposażeniowe są dosyć rzadkie na rynku wtórnym dzięki czemu trzymają cenę.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji