Ford E-Transit ładowanie

W ramach programu Ford Pro amerykański koncern oferuje flotom elektrycznych aut użytkowych kompleksowe rozwiązanie w zakresie ładowania – Ford Pro Charging. To szansa na zwiększenie efektywności flot samochodów dostawczych na prąd.

Kompleksowa gama usług Ford Pro Charging wpisuje się w strategię producenta spod znaku błękitnego owalu – od 2035 r. jego europejska oferta ma obejmować wyłącznie samochody w 100% na prąd.

Oferta Ford Pro Charging ma pomóc klientom flotowym w przejściu na elektromobilność i praktycznie przeprowadzić ich przez cały proces. Obejmuje konsultacje z ekspertem, montaż systemów ładowania na terenie firm wraz z odpowiednim oprogramowaniem oraz wsparcie w zakresie ładowania w domach kierowców i obiektach użyteczności publicznej.

System ładowania Ford Pro Charging może być używany przez floty każdej wielkości – również te, w których jeżdżą samochody innych marek. Jego integracja z pozostałymi rozwiązaniami Ford Pro pozwala zwiększyć efektywność firmowego parku aut.

Rozbudowana oferta

Ford Pro Charging jest kluczowym filarem programu Ford Pro, stworzonego z myślą o poprawie efektywności wykorzystania flot aut użytkowych (więcej informacji). Cek: uprościć zakup samochodów, zarządzanie przez menedżerów flot, ich serwis, a także proces ładowania przez kierowców. To wszystko ma wpłynąć na wydajniejszą pracę – i większe zyski.

Jeśli klient zdecyduje się na zakup elektrycznego dostawczego Forda (np. E-Transita – czytaj pierwszą jazdę), konsultanci Ford Pro Charging będą towarzyszyć mu podczas procesu przechodzenia na pojazdy elektryczne w jego flocie, pomagając w wyborze optymalnego rozwiązania w zakresie ładowania, dopasowanego do profilu danej firmy.

Ford oferuje kompleksowe, dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania, obejmujące zarówno osprzęt i instalację w bazach oraz na parkingach firm, a także inteligentne oprogramowanie umożliwiające planowanie i optymalizowanie czasu ładowania pojazdów. Ford Pro Charging daje również możliwość korzystania z uproszczonych rozliczeń i administracji kierowcom zabierającym samochody służbowe do domu. System usprawnia także ładowanie w miejscach publicznych.

Kierownicy flot będą mieli pewność, że ich pojazdy są dostatecznie naładowane, dzięki oprogramowaniu E-Telematics firmy Ford Pro. Aplikacja zapewnia informacje o zasięgu, ostrzeżenia na temat niskiego zasięgu i problemów z ładowaniem, a także o parametrach ładowania (np. prędkość oraz stopień uzupełnienia akumulatora).

Ford E-Transit Detail Ford Telematics MobileApp
Aplikacja na smartfon zapewnia kierowcy podgląd statusu ładowania elektrycznego dostawczego Forda.

System umożliwia również zdalne, rozruchowe programowanie klimatyzacji, które zapewnia optymalną temperaturę pracy akumulatora E-Transita podczas ładowania, tak aby zmaksymalizować dostępny zasięg.

Co więcej, gdy ładowanie w bazie jest aktywne, inteligentne oprogramowanie Ford Pro Charging może automatycznie ocenić cykl pracy i poziom naładowania każdego pojazdu, tak aby zarządzać zasilaniem w całej bazie i zapewnić optymalny czas pracy.

System pozwala też na ładowanie nadzorowane, w którym operatorzy mogą zaplanować zasilanie w wybranych godzinach lub do momentu osiągnięcia określonego stanu akumulatorów. Może to pomóc klientom wykorzystującym pojazdy, które muszą wyjeżdżać wcześniej; może także obniżyć koszty energii dla klientów, ładującym floty w nocy, przy korzystniejszych taryfach energetycznych.

Indywidualne rozwiązania ładowania w bazach flot

Eksperci Ford Pro Charging zdają sobie sprawę, że każdy z przypadków będzie wymagał stosowania innego rozwiązania w zakresie ładowania pojazdów. Wykwalifikowani konsultanci mają współpracować z poszczególnymi bazami i parkami pojazdów flotowych w celu określenia najbardziej efektywnego, dopasowanego do zastosowań modelu ładowania oraz zarządzają całym procesem planowania i wdrażania – co oznacza, że nawet właściciele flot o ograniczonej wiedzy na temat elektromobilności mogą przejść na napęd elektryczny.

Kompleksowa usługa „pod klucz” obejmuje zaprojektowanie rozwiązania oraz współpracę z odpowiednimi firmami przy montażu i serwisie urządzeń – partnerami wykonującymi instalacje i producentami ładowarek.

Aby usprawnić pracę operatorów zarządzających flotami mieszanymi, oprogramowanie i wyposażenie Ford Pro Charging jest również kompatybilne z autami innych producentów.

Uproszczone ładowanie w domu i w trasie

Wielu kierowców flotowych po zakończeniu pracy wraca swoimi samochodami dostawczymi do domu, w związku z czym potrzebują systemu ładowania z dala od bazy. Ford Pro Charging oferuje również rozwiązanie do uzupełniania poziomu energii w domu, zapewniające wygodne ładowanie w nocy. Efekt: mniejsze obciążenie menedżerów i kierowców flot w czasie pracy.

Po zainstalowaniu w domu kierowcy dyskretny Wallbox Ford Connected może ładować pojazdy służbowe i automatycznie wysyłać raporty do centralnego systemu menedżera floty, dzięki czemu zwracanie kosztów kierowcom ładującym samochody w domu jest łatwe i szybkie.

Ford Pro Charging zapewnia tez dostęp do ponad 300 000 publicznych ładowarek wciąż rozwijającej się sieci Blue Oval Charging Network – bo choć podstawą ma być ładowanie samochodów flotowych w firmie lub w domu kierowcy, możliwość doładowania na publicznych stacjach też jest niezbędna.

Ford_Sync4_aplikacja_ford_Charge_Assist
Wbudowana w system operacyjny Sync 4 aplikacja pozwala na łatwe odszukanie publicznej stacji ładowania.

Tu pomocna będzie aplikacja Ford Charge Assist, obsługiwana z poziomu ekranu dotykowego systemu multimedialnego Forda SYNC 4. Pomaga ona kierowcom w znalezieniu stacji ładowania. System pomaga zlokalizować ładowarki w pobliżu lub na trasie podróży. Aby maksymalnie wykorzystać czas pracy, kierowcy mogą sprawdzić dostępność, koszt i szybkość ładowania przed przybyciem na miejsce, a także sprawdzić minimalny czas ładowania, który pozwoli na osiągnięcie zasięgu wystarczającego na dotarcie do celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj