Ford Mustang to dla wielu osób samochód marzeń, zwłaszcza gdy mówimy o 771-konnej wersji Shelby GT500. Zobacz test przygotowany przez byłego prezentera Top Gear.

Szósta generacja Forda Mustanga jest pierwszą, która trafiła do oficjalnej sprzedaży w Europie. Obecnie polscy klienci mają do wyboru dwie wersje: GT z 450-konnym silnikiem 5.0 V8 oraz mocniejszą o 10 KM odmianę Mach 1, która powstała z myślą o imprezach typu track day i dlatego wyróżnia się bardziej sportowym charakterem.

NASZ SKLEP

Jednak osoby zainteresowane zakupem najmocniejszego Mustanga w historii – Shelby GT500 – nadal muszą polegać na imporcie z USA, ponieważ ten model nie jest dostępny na europejskim rynku. Pod maską tego auta znajdziemy 5,2-litrową jednostkę V8, która wytwarza 771 KM i 847 Nm. Ten doładowany kompresorem silnik jest połączony z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią, a cała moc jest kierowana na tylne koła. Dzięki takiej konfiguracji Shelby GT500 osiąga „setkę” w 3,5 s od startu, a maksymalnie może rozpędzić się do 290 km/h.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Fordzie Mustangu Shelby GT500, to zachęcamy do obejrzenia szczegółowego testu przygotowanego przez Rory’ego Reida, znanego z Top Gear:

Zobacz również:

Ford Mustang – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj