Ford Mustang Mach-E ma na swoim koncie kolejne osiągnięcie. Norwescy eksperci od eco-drivingu przejechali tym elektrycznym SUV-em ponad 800 km na jednym ładowaniu.

Ford Mustang Mach-E może się już pochwalić licznymi sukcesami – zarówno jeśli chodzi o wyniki sprzedaży, jak i o rekordy Guinnessa. W tym drugim przypadku samochód spod znaku błękitnego owalu ma aż 3 rekordy: najniższego zużycia energii podczas jazdy autem elektrycznym z John O’Groats do Land’s End oraz najkrótszego czasu ładowania i najmniejszej liczby przystanków ładowania na tejże trasie. Teraz do tej listy można dopisać nowe osiągnięcie.

Henrik Borchgrevink i Knut Wilthil, duet specjalistów od eco-drivingu, przejechał Mustangiem Mach-E aż 807,2 km bez postoju na ładowanie. Trasa przejazdu wiodła z Trondheim na północy Norwegii do Kristiansand na południu. Podróż nie należała do najłatwiejszych – po drodze Norwegowie musieli pokonać górzysty obszar, natrafili na ujemne temperatury, a nawet spędzili 5 godzin w korku, który utworzył się po poważnym wypadku.

Przed wyruszeniem w trasę gniazdo ładowania zostało zaplombowane.

Uzyskany wynik robi jeszcze większe wrażenie, gdy zestawimy go z danymi homologacyjnymi. Norwescy eksperci prowadzili Forda Mustanga Mach-E w wersji RWD Extended Range, której zasięg według fabrycznej specyfikacji wynosi 610 km. Ich rezultat jest zatem o ok. 32% lepszy niż przewiduje producent.

Norwegowie mają kilka cennych rad dla kierowców, którzy chcą spróbować „jazdy o kropelce” samochodem elektrycznym lub z konwencjonalnym napędem. „Prowadźcie płynnie i patrzcie daleko w przód, by móc zaplanować manewry i uniknąć pełnego zatrzymania. Żeby dojechać jak najdalej, trzeba także ograniczyć prędkość, przyspieszać płynnie, ale jednocześnie nie za wolno osiągać założoną prędkość podróżowania” – powiedział Knut Wilthil.

Na koniec warto dodać, że Henrik Borchgrevink i Knut Wilthil już wcześniej pokonywali imponujące dystanse na jednym tankowaniu za kierownicą różnych modeli Forda. Ustanowili rekord świata, przejeżdżając ponad 300-konnym Mustangiem 1249 kilometrów na pełnym zbiorniku paliwa, a także przemierzyli Rangerem aż 1616 km bez tankowania.

Sprawdź polski cennik Forda Mustanga Mach-E:

Ford Mustang Mach-E (2021) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here