Ford Mustang (2024)

Dziś światło dzienne ujrzał Ford Mustang 7. generacji. Nowy model zachował klasyczny wygląd i silnik V8, za to jego wnętrze zmieniło się nie do poznania. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Ford Mustang to bez wątpienia prawdziwa legenda motoryzacji, obecna na rynku nieprzerwanie od 1964 roku. Dziś podczas salonu samochodowego w Detroit przedstawiono kolejną, siódmą już odsłonę tego modelu. Wbrew obawom fanów, nowy Mustang nie stracił swojego dotychczasowego charakteru, a co więcej – uniknął elektryfikacji. Pierwsze plotki na jego temat mówiły o hybrydzie plug-in z napędem na cztery koła, jak na razie jednak Ford nie wspomina nic o takiej odmianie.

Ford Mustang (2024)

Ford Mustang (2024)

Ford Mustang (2024) – nadwozie

Projektując nowy model, styliści postawili na ewolucję zamiast rewolucji. Choć różnice względem poprzednika są dobrze widoczne już na pierwszy rzut oka, to nie pozostawiają jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z Mustangiem. Tego auta po prostu nie da się podrobić.

Ford Mustang (2024)

Smukłe reflektory LED sprawiły, że przód nadwozia upodobnił się do elektrycznego Mustanga Mach-E, ale w mniejszym stopniu niż zakładały to wcześniejsze, nieoficjalne wizualizacje. Uwagę zwracają też poszerzone tylne błotniki oraz ostrzej narysowany tył karoserii z charakterystycznymi, trzyczęściowymi lampami.

Ford Mustang (2024) – wnętrze

W poszukiwaniu prawdziwie rewolucyjnych zmian musimy przenieść się do środka auta. Mylili się ci, którzy spodziewali się kokpitu w stylu Mustanga Mach-E z pionowo umieszczonym wyświetlaczem centralnym. W nowym Mustangu znajdziemy dwa poziome ekrany zatopione we wspólnej obudowie. Panel cyfrowych zegarów ma przekątną 12,4 cala i zmienną grafikę w zależności od wybranego trybu jazdy. Do obsługi systemu multimedialnego SYNC 4 i klimatyzacji służy natomiast 13,2-calowy ekran dotykowy.

Ford Mustang (2024)

Ford Mustang (2024)

Ford Mustang (2024) – silnik

Podobnie jak w przypadku aktualnej generacji, nowy Mustang będzie oferowany w Europie wyłącznie z benzynowym V8 o pojemności 5,0 l. Według zapowiedzi, jednostka ta doczekała się kilku poprawek, dzięki którym powinna zapewniać większą moc i lepsze osiągi – dokładnych danych jednak nie ujawniono.

Klienci nadal będą mogli wybierać między 6-biegową ręczna skrzynią a 10-biegowym automatem. Standardowa specyfikacja obejmuje także 19-calowe felgi, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, hamulce Brembo i aktywny układ wydechowy, a w opcji znajdziemy adaptacyjne zawieszenie MagneRide.

Ford Mustang (2024)

Ford Mustang (2024) – cena

Nowy Ford Mustang zadebiutuje w sprzedaży na rynku amerykańskim latem 2023 roku, a nieco później także w Europie. Realnie należy się spodziewać, że pierwsze egzemplarze pojawiają się w Polsce dopiero na początku 2024 roku. Z tego względu za wcześnie jeszcze by mówić o cenach, jednak już teraz można założyć, że Mustang będzie wyjściowo kosztować ok. 300 000 zł.

Sprawdź ceny Mustanga aktualnej generacji:

Ford Mustang – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj