NowościAktualnościFerrari i Lamborghini wstrzymują linie produkcyjne

Ferrari i Lamborghini wstrzymują linie produkcyjne

Z powodu panującej epidemii koronawirusa, fabryki Ferrari i Lamborghini zawiesiły produkcje. Kiedy włoskie zakłady wznowią prace?

Koronawirus ma coraz większy wpływ także na sektor motoryzacyjny. Po odwołaniu salonu samochodowego w Genewie i pierwszego wyścigu F1 w sezonie 2020, kolejni producenci aut zamykają swoje fabryki na czas pandemii. W szczególnej sytuacji są Włochy, gdzie choroba wyjątkowo szybko się rozprzestrzeniła. Do grona producentów, którzy postanowili wstrzymać prace swoich zakładów dołączyli Ferrari i Lamborghini.

Na początku tego roku pisaliśmy, że pomimo rosnącego popytu, Lamborghini będzie ograniczać produkcję swoich aut, żeby utrzymać ekskluzywny charakter marki, a także nie wpaść w limity emisji CO2 dla dużych producentów (obecnie Włosi mają normy negocjowane indywidualnie). W ciągu zaledwie dwóch miesięcy sytuacja zmieniła się diametralnie i teraz Lamborghini wstrzymuje prace swojej fabryki ze znacznie poważniejszej przyczyny. Z powodu koronawirusa zakłady w Sant’Agata Bolognese pozostaną zamknięte do 25 marca.

Podobne kroki podjęło kierownictwo Ferrari. Linie produkcyjne w Maranello i Modenie zostały wstrzymane do 27 marca. Oczywiście w obu przypadkach decyzja o wznowieniu prac lub wydłużeniu przerwy zależy od stanowiska władz państwowych w tej sprawie. Nam pozostaje mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni sytuacja faktycznie wróci do normy i nie będzie już potrzeby kontynuowania kwarantanny.

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnie chwile dinozaurow,kto to kupi ,gdy za ulamek ceny mamy tesle ,szybsze,pojemniejsze i wygodniejsze i z zerowymi kosztami eksploatacji pomijajac prad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji