Nikt nie jest doskonały – nawet Tesla. Amerykański producent cały czas stara się poprawiać swoje auta. Sprawdź, jak przez lata zmieniał się Model S.

Tesla Model S zadebiutowała w 2012 r. i od razu wstrząsnęła całą branżą. Oczywiście, pod względem jakości wykonania i montażu pierwszym egzemplarzom wciąż bliżej było do prototypów niż seryjnie produkowanych aut, ale tutaj liczy się coś innego. Ten samochód kompletnie zmienił postrzeganie „elektryków”. Gdyby nie Elon Musk i jego wizja, być może dziś motoryzacja wyglądałaby nieco inaczej. A na pewno Porsche nie miałoby tak dobrego punktu odniesienia przy tworzeniu elektrycznego Taycana.

NASZ SKLEP

W 2016 r. Model S przeszedł lifting – zmienił się wygląd przedniego zderzaka i pojawiły się reflektory LED. Jednak jak udowadnia Alex Guberman z kanału E for Electric na YouTube, w ciągu 8 lat produkcji Tesla ulepszyła w tym aucie znacznie więcej niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Youtuber miał okazję porównać bardzo wczesny egzemplarz (końcówka numeru VIN: 104) z samochodem z aktualnego roku modelowego. Z poniższego nagrania dowiecie się, jak poprawiony został mechanizm klamek chowanych w nadwoziu oraz jak zmieniły się silnik, wnętrze, a nawet czujniki ciśnienia w oponach.

Więcej na temat Tesli Model S:

Tesla Model S z przebiegiem 1 miliona km

Tesla Model S kontra Porsche Taycan – test Top Gear

James May porównał Teslę Model S i Toyotę Mirai

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj