Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego nałożył na koncern FCA karę w wysokości aż 79 milionów dolarów. Sprawdź dlaczego.

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) ogłosił, że aż 13 z 18 największych producentów aut w USA nie spełniło wymagań odnośnie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla w samochodach z roku modelowego 2017. W konsekwencji koncerny otrzymały kary finansowe od NHTSA.

Rzecznik Fiat Chrysler Automobiles potwierdził, że grupa FCA musi w ciągu 60 dni zapłacić 79 milionów dolarów kary za przekroczenie limitów przewidzianych dla modeli z 2017 r. Nie jest to pierwsza taka sytuacja dla włosko-amerykańskiego giganta. W ubiegłym roku FCA ukarano grzywną w wysokości 77,3 miliona dolarów za zbyt wysokie zużycie paliwa aut z rocznika 2016.

Władze FCA podjęły już działania mające na celu uniknięcie podobnych kar w przyszłości. Zgodnie z aktualnymi planami koncernu, do 2022 r. chcą wydać 10 miliardów dolarów na rozwój gamy ponad 30 elektrycznych i hybrydowych modeli.

Zdjęcie główne: Automotive News Europe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj