Skoda_Enyaq_iV_Coupe_premiera_2022

W poniedziałek 31 stycznia 2022 r. Skoda oficjalnie pokaże swojego nowego SUV-a coupé z napędem elektrycznym – Enyaqa Coupé iV. Prezentujemy pierwsze szkice i informacje na jego temat, a przy okazji przypominamy inne coupé z historii marki.

Enyaq Coupé iV będzie reprezentować Skodę w relatywnie popularnej niszy SUV-ów z sylwetką w stylu coupé. Oficjalne szkice modelu zdradzają, że nowy wariant będzie stylistycznie zbliżony do standardowego Enyaqa, a główne różnice dotyczą tylnej partii nadwozia. Opadająca linia dachu i zwieńczona tylna pokrywa nadają mu jednak bardziej sportowy sznyt.

NASZ SKLEP

Zmiany w wyglądzie zaowocowały niewielką korektą wymiarów: o ile rozstaw osi (276,5 cm) i szerokość (187,9 cm) pozostały bez zmian, o tyle długość wzrosła o 4 mm (do 456,3 cm), a wysokość zwiększyła się o 1 mm (1617 mm).

Skoda_Enyaq_iV_Coupe_premiera_2022_02
Typowy dla SUV-ów coupé profil nowego Enyaqa Coupé iV.

Imponująca aerodynamika

Enyaq Coupé iV będzie kolejnym modelem Skody o bardzo dopracowanej aerodynamice. W przypadku auta elektrycznego ma to dodatkowe znaczenie – lepsza „opływowość” pozwala ograniczyć zużycie prądu podczas szybszej jazdy. Współczynnik oporu powietrza Cd nowego wariantu Enyaqa będzie wynosić 0,234, a więc o 0,02 lepiej niż zwyczajna wersja. Ma to pozytywne przełożenie na dostępny zasięg, który w przypadku najbardziej efektywnej odmiany napędowej ma wynosić ponad 535 km w cyklu WLTP (wobec 520 km).

Nawet blisko 300 KM

Standardowe wyposażenie Enyaqa Coupé iV będzie obejmować m.in. panoramiczny dach, który zapewni większe poczucie przestronności w kabinie i jej lepsze doświetlenie. Skoda obiecuje, że dynamicznie poprowadzona płaszczyzna dachu nie wpłynie negatywnie na walory przewozowe – bagażnik nowego wariantu Enyaqa ma pojemność 570 l.

Skoda_Enyaq_iV_Coupe_premiera_2022_03
Enyaq Coupé iV w kamuflażu.

Enyaq Coupé iV będzie oferowany z licznymi opcjami wykończenia, w tym z użyciem zrównoważonych materiałów (np. tapicerka foteli w 40% wykonana z wełny i w 60% z poliestru; na jeden komplet siedzeń wykorzystuje się 318 poddanych recyklingowi butelek PET). Na życzenie oferowany będzie też grill podświetlony za pomocą 131 diod LED.

Nabywcy Enyaqa Coupé iV będą mieli do wyboru kilka wersji silnikowych z napędem na tylną lub obie osie oraz dwie wielkości akumulatora; moc będzie wahać się od 180 do 299 KM.

Oficjalna premiera Skody Enyaq Coupé iV odbędzie się w poniedziałek, 31 stycznia 2022 r., w Pradze. Start wydarzenia nastąpi o godzinie 16:00. Jeszcze tego samego dnia na Wyborze Kierowców znajdziecie dodatkowe informacje oraz zestaw oficjalnych zdjęć modelu.

Poniżej można obejrzeć zakamuflowany egzemplarz Skody Enyaq Coupe iV w ruchu:

Inne coupe z historii Skody

Skoda miała już w swojej historii kilka aut coupé – zapraszamy na krótki przegląd:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj