Tesla Cybetruck

Tesla Cybertruck to najnowsze i najbardziej kontrowersyjne dzieło amerykańskiej marki. Auto właśnie przechodzi testy drogowe. Za kierownicą – Elon Musk.

W miniony weekend mieszkańcy hrabstwa Los Angeles mogli obejrzeć na żywo najnowszy model Tesli – Cybertrucka. Elon Musk postanowił zabrać elektrycznego pickupa na przejażdżkę. W sieci zawrzało od nowych zdjęć i filmów z tym autem w roli głównej.

Tesla Cybertruck najpierw była widziana w zachodniej części Los Angeles i w pobliżu lotniska. Biorąc pod uwagę kolejność zamieszczanych materiałów, Elon Musk jechał wtedy ze znajomymi do restauracji Nobu w Malibu. Jest to lokal z kuchnią japońską, którego właścicielem jest Robert De Niro i łatwo tam spotkać celebrytów.

W restauracji Muskowi towarzyszyli jego wieloletnia partnerka oraz główny projektant Tesli Franz von Holzhausen (ostatnio zasłynął rozbiciem szyb na prezentacji Cybetrucka). Spotkali tam również aktora Edwarda Nortona, który z zaciekawieniem oglądał nowego elektrycznego pickupa. Zresztą nie tylko on, w pewnym momencie wokół auta zebrał się spory tłum.

Nie obyło się jednak bez wpadki. Pod koniec powyższego nagrania (od 6:10) widać, że wyjeżdżając z parkingu przed lokalem, Elon Musk potrącił stojący przy krawężniku pachołek. Wydaje się, że szef Tesli nawet tego nie zauważył.

Na koniec wieczoru elektryczny pickup został ponownie przyłapany na autostradzie, tym razem nie towarzyszył mu już Model 3.

A jaką wersją Cybetrucka jeździł Musk? Przypuszcza się, że była to środkowa odmiana, wyposażona w dwa silniki, pozwalające rozpędzić się od 0 do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy.

Zdjęcie główne: CybertruckOwnersClub.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj