Policjanci zadbają o nasz bezpieczny powrót do pracy po długim weekendzie. W całej Polsce trwa akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”.

7 stycznia na drogach w całym kraju funkcjonariusze policji przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem tej akcji jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, policjanci reagują również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Dodatkowych kontroli należy się spodziewać w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Funkcjonariusze „drogówki” prowadzą zarówno stacjonarne pomiary prędkości (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w pewnej odległości od siebie), jak i w ruchu (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem).

Kierowcy, którzy nie stosują się do limitów prędkości i rażąco je przekraczają, oprócz mandatu i punktów karnych muszą liczyć się z utratą prawa jazdy. W ubiegłym roku prawie 49 000 osób straciło uprawnienia z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych ograniczeń prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj