NowościAktualnościDziś policja kontroluje skład spalin. Trwa akcja „SMOG”

Dziś policja kontroluje skład spalin. Trwa akcja „SMOG”

Od rana w całym kraju trwa pierwsza w tym roku akcja „SMOG”. Policjanci sprawdzają, co wydobywa się z rur wydechowych naszych aut.

We wtorek 28 stycznia funkcjonariusze policji prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Dzisiejsza akcja jest ukierunkowana na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci korzystają z analizatorów spalin (silniki benzynowe) i dymomierzy (silniki Diesla). W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem. Warto pamiętać, że funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na poziom zanieczyszczeń emitowanych przez zatrzymywane auta, ale również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Na koniec policja podkreśla, że poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza (zwłaszcza w dużych miastach) oraz poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Warto również przeczytać:

Auta jednak nie trują? Znamy wyniki akcji „SMOG”

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji