Hrubieszów policja dzień kobiet.

Nietypowo zakończyło się świętowanie Dnia Kobiet dla 28-latki. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Funkcjonariuszka w czasie wolnym od służby zauważyła kierującą Volkswagenem, która stanęła pojazdem obok jej auta na jednym z hrubieszowskich parkingów. Z pojazdu dobiegały głośne rozmowy i śmiech. To wzbudziło zainteresowanie policjantki. Następnie kierująca odjechała z impetem, a jej jazda wskazywała na to, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Wobec tego, policjantka postanowiła, że pojedzie za nią. Jak się okazało po chwili zauważyła iskry rozprzestrzeniające się z przydrożnego słupa. Kiedy podjechała bliżej okazało się, że jej przypuszczenia się potwierdziły. Mieszkanka gminy Werbkowice zderzyła się ze słupem.

Na miejsce został wezwany patrol policji. Kontrola wykazała, że 28-letnia kierująca ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z ustaleń wynika, że w samochodzie znajdowały się jeszcze dwie pasażerki, które wyskakiwały z auta podczas jazdy doznając urazów ciała.

Kierująca niemieckim autem trafiła do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Kobieta popełniła przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego. Wobec tego, najprawdopodobniej zostanie jej postawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zobacz również:

Jazda po alkoholu – FELIETON

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj