Google Maps

Google Maps to jeden z najpopularniejszych programów do nawigacji. Ostatnia aktualizacja przyniosła jednak spore zmiany. Polskim użytkownikom się to nie spodobało.

Po kilkunastu latach Mapy Google straciły ludzki głos – polski lektor Jarosław Juszkiewicz został zastąpiony przez program komputerowy. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji zwiększy się dokładność głosowych wskazówek, które odtąd będą uwzględniać także charakterystyczne punkty na trasie. Na przykład zamiast „skręć w prawo za 300 metrów” możemy usłyszeć „skręć w prawo za kościołem”.

Od rana znajomi pytają mnie co się stało z moim głosem w Google Maps. To samo co z robotnikami pod koniec XIX wieku. Zostałem zastąpiony przez maszynę 🙂 Fanów zapraszam do Yanosika 🙂

Opublikowany przez Jarosława Juszkiewicza Piątek, 22 maja 2020

Kilka dni temu Jarosław Juszkiewicz na swoim profilu na Facebooku potwierdził, że jego głos zniknął z nawigacji Google. Na pocieszenie dla fanów dodał, że nadal można go usłyszeć w konkurencyjnej aplikacji Yanosik i przygotował humorystyczne nagranie, w którym podpowiada, jak rozpoznać kierunki świata:

Na reakcję użytkowników nie trzeba było długo czekać. W oficjalnym sklepie z aplikacjami Google Play pojawiło się mnóstwo negatywnych opinii na temat zmiany lektora. Poniżej zaledwie kilka najnowszych komentarzy:

Redakcja poleca:

Nawigacja w smartfonie – test 6 aplikacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj