NowościAktualnościDrogówka ma nowy sprzęt do namierzania piratów. Ma 100% skuteczności!

Drogówka ma nowy sprzęt do namierzania piratów. Ma 100% skuteczności!

Polska policja dysponuje coraz bardziej nowoczesnym sprzętem. Jednym z nich są drony. Właśnie rozpoczęły one patrolowanie Warszawy – poinformował magazyn „Polska i Świat”.

Sposoby na ujęcie kierowców łamiących prawo są różne. Najprostszym jest naoczne stwierdzenie wykroczenia. Od kilku lat w użyciu są mobilne centra monitoringu, którymi funkcjonariusze namierzają osoby lekceważące przepisy. Jeden patrol wykrywa nieprawidłowości, a następnie przekazuje do kolejnego informacje o pojeździe, który należy zatrzymać.

W podobny sposób, tylko nie za pośrednictwem kamery na maszcie, a drona, działali funkcjonariusze drogówki na jednym ze skrzyżowań w Warszawie. Funkcjonariusze obsługujący drona przekazywali informacje o kierowcach naruszających przepisy dla patroli umieszczonych w większej odległości od skrzyżowania, które zatrzymywały wskazane pojazdy. W ten sposób można świetnie udokumentować np. nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Redakcja poleca: Uwaga kierowcy! Nieoznakowany VW Passat B8 i wysokie mandaty

Jak podają redaktorzy „Polski i Świat”, policjanci odnotowali 100% skuteczność takiego postępowania. Gdy informują kierowcę o tym, że wykroczenie zostało zarejestrowane przez drona, nikt nie odmawia przyjęcia mandatu.

Warto dodać, że nie jest to jedyne zastosowanie dronów. Służby używają ich m.in. do dokumentowania nielegalnych wyścigów, nieprawidłowego przekraczania jezdni przez pieszych, a nawet udokumentowania faktu spalania w piecach odpadów.

Źródło: TVN/Polska i Świat
Zdjęcie ilustracyjne: Policja.pl

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji