Peugeot e-208

Program dopłat do samochodów elektrycznych cieszy się sporą popularnością. Liczba złożonych wniosków może zaskakiwać.

Według licznika elektromobilności na stronie Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, po naszych drogach porusza się już 11 132 pojazdów elektrycznych, w tym 6267 prawdziwych „elektryków” i 4865 hybryd plug-in. Jednak już niedługo te wartości mogą się zmienić, ponieważ w minionym tygodniu ruszył w końcu rządowy program dopłat do zakupu samochodów elektrycznych. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego wczorajszego artykułu oraz poniższej infografiki:

NASZ SKLEP

W piątek 26 czerwca o godz. 9:00 rozpoczęto nabór wniosków o dotacje, a nowe zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze przez miesiąc, do 31 lipca. Za realizację tego programu odpowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski za pośrednictwem Twittera poinformował o liczbie wniosków złożonych pierwszego dnia. W ciągu zaledwie 5 godzin od uruchomienia naboru do Narodowego Funduszu wpłynęło 105 wniosków o dofinansowanie zakupu auta elektrycznego, a drugie tyle było w trakcie wypełniania. To oznacza, że już ponad 200 osób postanowiło skorzystać z programu „Zielony samochód”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj