Paczkomat

W ramach współpracy firmy InPost ze spółką GreenWay Polska przy Paczkomatach powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych. Co jeszcze nas czeka w ramach tego mariażu?

W ostatnich latach firma InPost odnotowała znaczny rozwój działalności. Do października bieżącego roku wybudowała łącznie 15 tysięcy Paczkomatów, z czego tylko w ostatnim kwartale powstało ich ponad 2 tysiące. Ponadto firma dba o swój wizerunek, stosując rozwiązania przyjazne dla środowiska, m.in. instalując panele fotowoltaiczne na Paczkomatach, zapewniając im pełną autonomiczność i funkcjonowanie w zgodzie z trendami ekologicznymi. W zmniejszaniu śladu węglowego pomaga też flota firmy InPost, opierająca się w dużej mierze na samochodach elektrycznych. Niedawno powiększyła się m.in. o 250 nowych Nissanów e-NV200 i 10 Mercedesów eSprinterów.

Na tym jednak nie koniec. Choć teraz do Paczkomatów jeździmy głównie (jak nie tylko i wyłącznie) po odbiór/nadanie przesyłek, niedługo nasze przyzwyczajenia mogą ulec zmianie w obliczu zmian, jakie ma wprowadzić InPost. Przy popularnych skrytkach pojawią się bowiem stacje ładowania samochodów elektrycznych, udostępniające zarówno uzupełnianie energii prądem stałym, jak i zmiennym. Urządzenia będą w pełni autonomiczne i za ich pomocą naładujemy nie tylko auto, ale i hulajnogę elektryczną czy smartfona. Ładowarki pojawią się również przy centrach logistycznych firmy InPost. Zarządzaniem nimi oraz serwisem zajmie się spółka GreenWay Polska.

„Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych i bardzo mocno inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby paczkomaty InPost były autonomiczne i ekologiczne, dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości paczkomat InPost będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi – ale także autonomiczną stacją ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód.” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Latem tego roku firma InPost przeprowadziła przetarg na budowę infrastruktury, dostawę i montaż stacji ładowania oraz zarządzanie i serwis we wszystkich swoich centrach logistycznych. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy ładowarki „fizycznie” pojawią się przy Paczkomatach.

Zobacz również:

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – jak wygląda sytuacja?

Ładowanie samochodów elektrycznych – jaka będzie przyszłość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj