Smart EQ Fortwo Cabrio

Ruszyła sprzedaż nowego Smarta EQ. Ceny tego elektrycznego malucha startują od 96 900 zł. Sprawdź jego dane techniczne i wyposażenie.

Do polskich salonów wjeżdża właśnie nowy Smart EQ. Odświeżony model jest dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym – wersji z silnikiem spalinowym już nie kupimy. Klienci mają do wyboru trzy odmiany: dwudrzwiowe Fortwo i Fortwo Cabrio oraz czterodrzwiowy Forfour. W poniższym artykule znajdziesz dane techniczne tego miejskiego „elektryka” oraz informacje o jego wyposażeniu.

Smart EQ Forfour

Nowy Smart EQ – dane techniczne, moc, zużycie paliwa

Do napędu Smarta EQ służy 82-konny silnik elektryczny. Moc jest przekazywana na tyle koła za pośrednictwem 1-biegowej przekładni automatycznej. W mieście osiągi tego „malucha” są w pełni wystarczające. Wersja Fortwo rozpędza się od 0 do 60 km/h w 4,9 s, a maksymalnie może osiągnąć 130 km/h.

Smart EQ Forfour
W bagażniku przewidziano miejsce na ładowarkę, a gniazda ładowania umieszczono na prawym tylnym błotniku.

Elektryczny Smart jest wyposażony w akumulator o pojemności 17,6 kWh, dzięki któremu na jednym ładowaniu może przejechać do 135 km (WLTP). W uzyskaniu maksymalnego zasięgu pomaga tryb ECO. Ładowarka o mocy 22 kW (opcja) pozwala „zatankować” baterię od 10% do 80% w niecałe 40 minut.

Nowy Smart EQ – ceny i wyposażenie

Nowy Smart EQ Fortwo kosztuje od 96 900 zł. Czterodrzwiowy Smart EQ Forfour to wydatek minimum 98 400 zł, a ceny Smarta EQ Fortwo Cabrio startują od 110 700 zł. Ten miejski „elektryk” jest oferowany w czterech wersjach wyposażenia: Pure, Passion, Pulse oraz Prime. Zamawiając Smarta można dodatkowo wybrać jeden z trzech pakietów: Advanced, Premium lub Exclusive.

Smart EQ - gama

W standardzie otrzymujemy m.in.:

  • Automatyczną klimatyzację
  • Radio cyfrowe DAB
  • Tempomat
  • Aktywnego asystenta hamowania (Active Brake Assist)
  • Fotel kierowcy z regulacją wysokości
  • Pokładową ładowarkę AC o mocy 4,6 kW

Smart EQ Fortwo Cabrio

Do sierpnia 2020 r. odświeżony Smart EQ będzie dostępny również w specjalnej odmianie edition 1, wyróżniającej się 16-calowymi lekkimi obręczami kół BRABUS w kolorze czarnym oraz czarnymi akcentami karoserii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here