Hiszpański producent samochodów we współpracy z De Antonio Yachts stworzył wyjątkową łódź inspirowaną Cuprą Formentor VZ5.

Cupra jako samodzielna marka istnieje zaledwie 3 lata, lecz od razu odniosła sukces handlowy, którego ukoronowaniem był Formentor – pierwszy model niemający swojego odpowiednika w gamie Seata.

NASZ SKLEP

W lutym poznaliśmy jego topową odmianę – VZ5. Pod maską tego auta pracuje 5-cylindrowy silnik 2.5 TSI o mocy 390 KM. 10 KM więcej ma zaprezentowany właśnie jacht: De Antonio Yachts D28 Formentor.

Nowa Cupra Formentor VZ5 (2021) – oficjalne zdjęcia i informacje

De Antonio Yachts D28 Formentor
D28 Formentor w pełnej krasie. Jacht pokazowy można zobaczyć w Barcelonie.

Łódź swoim designem i charakterystycznymi dla Cupry elementami wykończenia odwołuje się właśnie do topowego Formentora VZ5. Proste linie podkreślają dynamiczny charakter jednostki. Kolejnymi nawiązaniami do hiszpańskiego auta jest kadłub w kolorze Petrol Blue oraz miedziane akcenty zastosowane w D28 Formentor.

Jacht dzięki mocy 400 KM osiąga prędkość maksymalną 40 węzłów (74 km/h). Jak zapewnia producent konstrukcja kadłuba w kształcie litery V pozwala również na płynną żeglugę w niższych zakresach prędkości. Z kolei duży rozkład belek gwarantuje stabilność kotwiczenia.

De Antonio Yachts D28 Formentor
8 metrowa łódź o mocy 400 KM gwarantuje zarówno emocje, jak i relaks.

Po zacumowaniu pasażerowie mogą swobodnie cieszyć się urokami życia. Duża przestrzeń użytkowa łodzi została podzielona na kilka stref. Słoneczne miejsca do siedzenia znalazły się zarówno na dziobie, jak i na rufie.

Jednostka mierzy 7,99 metra. Istnieje też możliwość dodatnia platformy rufowej o długości 0,5 metra. Jacht pokazowy można podziwiać w Marina Vela w porcie w Barcelonie. To podwójna przyjemność, bo łodzi D28 Formentor towarzyszy Cupra Formentor VZ5.

De Antonio Yachts D28 Formentor
Formentor VZ5 to topowy model Cupry. Jacht i promienie hiszpańskiego słońca podkreślają jego urok.

De Antonio Yachts to stocznia zlokalizowana w Barcelonie. Nieco ponad 30 kilometrów dalej mieści się siedziba Cupry. Wszystko wskazuje na to, że bliskość geograficzna będzie sprzyjać zacieśnianiu relacji pomiędzy firmami. Wayne Griffiths, prezes marki Cupra, zapowiada:

„De Antonio Yachts D28 Formentor jest naszym pierwszym wspólnym projektem. Obie marki angażują się w zrównoważoną przyszłość i już teraz zastanawiamy się nad stworzeniem jachtu e-HYBRID w przyszłym roku”.

Jacht D28 w limitowanej edycji Formentor wypłynie na szerokie wody pod koniec 2021 roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj