NowościAktualnościDarmowe autostrady w Polsce. Ale nie dla wszystkich!

Darmowe autostrady w Polsce. Ale nie dla wszystkich!

Od 4 lipca kierowcy nie muszą już płacić za przejazd autostradami A1, A2 i A4, jednak należy spełnić kilka warunków. Dowiedz się więcej na ten temat.

W poniedziałek 4 lipca ruszyła druga edycja programu „Autostrada do elektromobilności”, który jest realizowany przez EV Klub Polska, Autopay, Wallbox oraz Partnerów kampanii Elektromobilni.pl. Dzięki tej akcji użytkownicy samochodów elektrycznych aż do końca sierpnia mogą jeździć za darmo płatnymi odcinkami polskich autostrad, jednak muszą spełnić kilka dodatkowych wymogów.

Autostrada do elektromobilności 2022 – jak skorzystać?

Podstawowym warunkiem przystąpienia do opisywanej akcji jest oczywiście posiadanie auta z napędem elektrycznym – promocja nie dotyczy hybryd ani hybryd plug-in. Dodatkowo należy zarejestrować się w EV Klub Polska (elektromobilni.pl/klub) oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w panelu klubowicza. Po pozytywnej weryfikacji zostanie wygenerowany link, który pozwala na rejestrację lub zalogowanie się w aplikacji Autopay. Następnie wystarczy już tylko uzupełnić wymagane dane i można cieszyć się 5 darmowymi przejazdami po polskich autostradach.

Na odcinkach autostrad objętych videotollingiem (A1 Gdańsk-Kraków oraz A4 Katowice-Kraków) kierowca nie musi nic robić – szlaban na bramce podniesie się automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego samochodu. W przypadku autostrad, gdzie obowiązuje system e-TOLL (A4 Wrocław-Sośnica oraz A2 Konin-Stryków) trzeba mieć włączoną aplikację Autopay, aby płatność za przejazd mogła zostać naliczona.

Autostrada do elektromobilności 2022

Warto wspomnieć, że w ramach pierwszej odsłony tej akcji, kierowcy aut elektrycznych wykonali niemal 4000 darmowych przejazdów o łącznej długości ponad 160 000 kilometrów, a tym samym przyczynili się do redukcji blisko 19 000 kg CO2.

Redakcja poleca:

Elektrycznym autem na weekend – przygoda, a nie problem!

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji