NowościAktualnościDacia szykuje nowy model. Znów pozamiata konkurencję?

Dacia szykuje nowy model. Znów pozamiata konkurencję?

Dacia przygotowuje zupełnie nowy model, dzięki któremu planuje zwiększyć sprzedaż w popularnym segmencie rynku. Dowiedz się więcej na ten temat.

Rumuński producent od pewnego czasu zmienia swój wizerunek, wprowadzając na rynek interesujące nowości. W zeszłym roku poznaliśmy trzecią generację Dustera, w tym pojawił się wyraźnie odmieniony Spring, a za kilka miesięcy powinna zadebiutować jeszcze produkcyjna wersja 7-miejscowego Bigstera. Na tym jednak nie koniec.

Włodarze Dacii mają bowiem w planach przygotowanie przedstawiciela popularnego segmentu B-SUV, który będzie pozycjonowany poniżej Dustera i docelowo zastąpi Sandero Stepway. Wydaje się to słusznym posunięciem, ponieważ dzięki temu nowy model będzie mógł nawiązać równą walkę z miejskimi crossoverami pokroju Volkswagena T-Cross czy Hyundaia Bayon. Wspomniane Sandero, choć należy do grona europejskich bestsellerów, średnio się do tego celu nadaje – w końcu jest „tylko” podniesionym hatchbackiem.

Dacia Duster
Bardzo prawdopodobne, że nowy model będzie wyglądał jak pomniejszony Duster. Czas pokaże, czy faktycznie tak się stanie.

Według przypuszczeń nienazwany jeszcze SUV rumuńskiej marki ma mierzyć nie więcej niż 415 cm długości, a jego debiut jest spodziewany w 2027 roku. Choć to odległy termin, można przypuszczać, że w gamie silnikowej nowego modelu nie zabraknie dobrze znanych jednostek napędowych, w tym 1.0 ECO-G z instalacją LPG oraz hybrydy. Ponadto niewykluczona jest wersja z napędem elektrycznym.

Warto przeczytać także:

Najtańsze miejskie crossovery – przegląd rynku 2024 r.

Źródło: Carscoops

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji