„Siła drobiazgów” to nowy projekt Skody, który przypomina o tym, jak ważne jest zabezpieczenie rzeczy osobistych podczas jazdy samochodem. Sprawdź szczegóły.

W ramach akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA Skoda przedstawiła specjalny projekt, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zabezpieczania drobnych przedmiotów, takich jak plecak czy torebka, podczas jazdy samochodem. Dlatego właśnie czeska marka wraz z projektantką modową Hollie Warsaw stworzyła wyjątkową torebkę, której premiera była dość nietypowym wydarzeniem modowym, ponieważ uczestnicy pokazu mogli przekonać się, że nawet najbardziej niepozorne rzeczy zyskują podczas zderzenia ogromną wagę i mogą stanowić poważne zagrożenie dla podróżujących autem.

Każdy z zaproszonych gości, który chciał obejrzeć nowy model torebki, mógł osobiście sprawdzić, ile naprawdę ważyłaby ona podczas wypadku przy pozornie niewielkiej prędkości 50 km/h. Torebka, która normalnie waży kilkaset gram, okazuje się wówczas niezwykle ciężka – waży aż 16 kilogramów! Jednak nie była to jedyna niespodzianka, jaka czekała na gości. W momencie podniesienia torebki na lustrze pojawiał się komunikat, który wyjaśniał z czego wynika tak wielka waga tego przedmiotu, a także informował o tym, jak ważne jest zabezpieczanie drobiazgów podczas podróży.

W opisywanym wydarzeniu wzięła udział także Barbara Kurdej-Szatan, która nie kryła zaskoczenia jakim zagrożeniem w aucie mogą być niezabezpieczone przedmioty. „Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą. Próbowałam podnieść tę torebkę, jest naprawdę ciężka i nie wyobrażam sobie co by się stało, gdyby uderzyła na przykład moją córkę” – powiedziała aktorka.

Rozwiązaniem tego problemu jest stworzona przez Skodę & Hollie Warsaw torebka, która została wyposażona w specjalnie zaprojektowane zapięcia, pozwalające w wygodny sposób przypiąć ją podczas podróży autem. Na stronie internetowej projektu „Siła drobiazgów” można znaleźć dodatkowe informacje o zabezpieczaniu rzeczy osobistych w samochodzie oraz obejrzeć film z wydarzenia:

Jaka jest siła drobiazgów?

„W Skodzie od zawsze słuchamy potrzeb Klientów. Dzięki temu wiemy, że najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo najbliższych oraz własne. Dbamy o wszystkich użytkowników ruchu, nie tylko dostarczając kierowcom najnowsze systemy asystujące czy zapewniając im edukację na najwyższym poziomie, ale również tworząc akcje, takie jak Siła drobiazgów, przypominające o tym, co najważniejsze” – mówi Arkadiusz Gwizdek, Dyrektor Marketingu Skoda Polska.

„W tym roku zintensyfikowaliśmy działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Hasłem ​Siła Drobiazgów – Zabezpieczaj drobiazgi podczas podróży. Dla wspólnego bezpieczeństwa przypominamy o tym, że wszyscy dzielimy drogę, a dbanie o pozornie niewiele znaczące kwestie może przyczynić się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa kierowców, ale również pasażerów czy pieszych. Bezpieczeństwo jest więc naszym wspólnym celem” – podsumowuje Arkadiusz Gwizdek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj