Motocykl

Posiadanie motocykla wiąże się z koniecznością wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jednak to nie jedyna polisa, którą warto się zainteresować. Zobacz, na jakie pakiety także warto zwrócić uwagę.

Motocykl to pojazd poruszający się po drogach publicznych. W związku z tym istnieją pewne obowiązki, z którymi musi liczyć się jego właściciel. Jednym z nich jest posiadanie ważnego ubezpieczenia OC. Co musisz o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie motocykla – co daje ta polisa?

Gdy mowa o ubezpieczeniu motocykla, najczęściej ma się na myśli polisę OC dla tego typu pojazdu. Może ją wykupić właściciel motoru czy skutera. Podobnie jak w przypadku samochodów, OC wykupuje się na okres jednego roku.

Ubezpieczenie motocykla (a konkretniej polisa OC) to zabezpieczenie w wypadku, kiedy to Ty – jako uczestnik ruchu – doprowadzisz do szkody na innym uczestniku ruchu. W takiej sytuacji osobie poszkodowanej odszkodowanie wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym podpisałeś umowę.

To zabezpieczenie dla poszkodowanego, ale także dla Ciebie. W końcu tak niebezpieczna sytuacja nie będzie wiązać się z koniecznością pokrycia niespodziewanych kosztów z własnej kieszeni. Możesz tego uniknąć, decydując się na odpowiednią polisę.

Czy warto ubezpieczyć swój motocykl?

Jak już wspominaliśmy, motor – podobnie, jak każdy inny pojazd, który porusza się po drogach publicznych – musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Każdy kierowca ma obowiązek wykupienia polisy OC, z którego to wypłacane jest odszkodowanie. Jeżeli podczas kontroli drogowej policjant zauważy brak takiego dokumentu – musisz liczyć się z finansowymi konsekwencjami.

Jednak OC to nie jedyna polisa, nad którą warto się zastanowić. Warto pamiętać, że w razie kolizji czy wypadku kierowca motocykla jest szczególnie narażony na utratę zdrowia lub życia, dlatego warto wykupić także ubezpieczenie NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków). To właśnie dzięki tej polisie po wypadku, kierowca (jak i pasażer) mogą liczyć na wsparcie finansowe, które będzie w stanie pokryć koszty np. leczenia czy rehabilitacji. W LINK4 wraz z polisą NNW można wykupić także pakiet Wracaj do zdrowia, który zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej, wybranych badań i zabiegów ambulatoryjnych.

To także nie wyczerpuje rodzajów ubezpieczenia, którymi warto się zainteresować. Różnego rodzaju pakiety Assistance mogą okazać się nieocenioną pomocą podczas kolizji czy innych stresujących sytuacji na drodze.

Ubezpiecz swój motocykl w LINK4!

Jeżeli interesuje Cię ubezpieczenie motocykla, to koniecznie zainteresuj się ofertą LINK4: https://www.link4.pl/ubezpieczenie-motocykla. Dlaczego warto zdecydować się akurat na takie polisy? W kryzysowej sytuacji pomoc uzyskasz nawet w 30 minut, a 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu możesz skontaktować się z ubezpieczycielem za pomocą infolinii.

Wykupując ubezpieczenie OC motocykla, możesz (za dodatkową opłatą) wybrać także Program Pomocy i Assistance Opony, który zapewnia m.in. pomoc w wymianie opon czy transport do warsztatu w celu wykonania naprawy motoru w razie wypadku. Co więcej – może przysługiwać Ci także pojazd zastępczy do 3 dni w przypadku kradzieży lub kolizji.

Decydując się na Auto Assistance możesz liczyć na jeszcze większą pomoc. W ramach tego ubezpieczenia otrzymujesz holowanie, dostarczenie paliwa czy nawet nocleg lub transport w razie kolizji. Mając takie wsparcie, podróż od razu robi się bezpieczniejsza.

Polisa na motocykl. Kilka słów na koniec

Kupno ubezpieczenia to jedna z pierwszych rzeczy, jaką powinien zrobić świeżo upieczony kierowca motocykla. Pamiętaj, że jazda takim pojazdem to odpowiedzialność – nie tylko za swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dobre ubezpieczenie to solidna podstawa bezpieczeństwa i spokoju.

W LINK4 możesz liczyć na ofertę ubezpieczeń dopasowanych do Twoich potrzeb. Zdecyduj się na polisę wzbogaconą o rozmaite pakiety dodatkowe i zadbaj o bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem.