Skoda Kodiaq Ambulans

18 egzemplarzy Skody Kodiaq rozpoczęło służbę w brytyjskim pogotowiu. Aby sprostać temu zadaniu, czeski SUV otrzymał specjalne wyposażenie.

Funkcjonalność i wszechstronność sprawia, że SUV-y cieszą się rosnącą popularnością. Okazuje się, że auta z tego segmentu nie tylko sprawdzają się podczas codziennych dojazdów do pracy czy wakacyjnych podróży, ale mogą również pełnić rolę samochodu sportowego (np. Cupra Ateca, Skoda Kodiaq RS), a nawet – karetki.

Skoda Kodiaq Ambulans

Organizacja South Western Ambulance Service NHS Foundation Trust (operator karetek pogotowia na terenie południowo-zachodniej Anglii) w styczniu tego roku odebrała 18 nowych egzemplarzy Skody Kodiaq z wysokoprężnym silnikiem 2.0 TDI pod maską, 7-biegowym DSG i napędem 4×4. Za konwersję SUV-a na ambulans odpowiada firma Halls Electrical, będąca oficjalnym partnerem czeskiej marki. Przyjrzyjmy się, na czym polegały modyfikacje.

Z zewnątrz na pewno nie pomylimy Kodiaqa-karetki z jego cywilnym odpowiednikiem. Nadwozie czeskiego SUV-a zostało oklejone odblaskowym wzorem, a na dachu pojawiła się belka świetlna. Jeszcze więcej zmian zaszło w kabinie.

Skoda Kodiaq Ambulans

Wnętrze zostało całkowicie przeprojektowane. Ambulans na bazie Kodiaqa stał się autem 3-osobowym. Usunięto dwa fotele z 2. rzędu siedzeń, a powiększoną w ten sposób przestrzeń bagażową wypełniono sprzętem ratującym życie. Na wyposażeniu opisywanej Skody znajdziemy m.in. sejf z lekami oraz profesjonalną gaśnicę.

Skoda Kodiaq Ambulans

Spore modyfikacje przeszła także deska rozdzielcza. Fabryczny system multimedialny został przeniesiony przed pasażera i zamontowany nad schowkiem. Obecnie centralne miejsce na konsoli środkowej zajmuje tablet, połączony z systemem powiadamiania ratunkowego i operatorami numeru alarmowego 999.

Skoda Kodiaq Ambulans

Zobacz również:

Nowe przepisy dla kierowców: korytarz życia i jazda na suwak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj