SondaCzy strefy czystego transportu powinny być wprowadzane?

Czy strefy czystego transportu powinny być wprowadzane? [SONDA-WYNIKI]

Jakie jest zdanie innych na temat stref czystego transportu? Czy powinny być wprowadzane? Oto wyniki naszej sondy.

Strefa Czystego Transportu (SCT) to wydzielony obszar miasta, do którego wjazd jest ograniczony dla pojazdów niespełniających określonych norm emisji spalin. Pierwsza SCT w Polsce zostanie wprowadzona w Warszawie od 1 lipca 2024 roku. Szacuje się, że ograniczenia dotkną około 2% zarejestrowanych i realnie poruszających się po Warszawie pojazdów. Podobne rozwiązania funkcjonują już w ponad 320 miejscach w Europie, głównie we Włoszech i Niemczech. Kolejne miasta w Polsce – Kraków i Wrocław – planują wprowadzenie stref SCT.

Czy strefy czystego transportu powinny być wprowadzane w polskich miastach?

Zadaliśmy pytanie: czy strefy czystego transportu powinny być wprowadzane w polskich miastach? Wyniki nas zaskoczyły. Może nie tyle sam wynik, gdyż można było się spodziewać, że pomysł wprowadzania takich stref nie będzie cieszył się przychylnością wśród kierowców. Zaskakująca jest skala niechęci.
Aż 90% respondentów odpowiedziało, że nie. Tak fatalny wynik interpretujemy jako całkowitą porażkę działań osób odpowiedzialnych za realizację tego pomysłu. Kierowcy nie zostawiają suchej nitki na sposobie, w jaki wprowadzana jest SCT w Warszawie.

Czy sct powinny być wprowadzone w polskich miastach

Sonda przeprowadzona w dniach: 21.06-30.06.2024. Liczba ankietowanych: >500.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji