Continental Ambienc3 09

Najnowsze, przyjazne środowisku technologie i klasyczne nadwozie to wg Continentala doskonałe połączenie. Oto Ambienc3, czyli Volkswagen T2 na miarę przyszłości.

Moda na samochody z dawnych lat zdaje się nigdy nie przeminąć, stąd nie brakuje doniesień o tzw. restomodach, czyli autach klasycznych wykorzystujących najświeższe nowinki z dziedziny motoryzacji. Podobnym projektem właśnie pochwalił się Continental, prezentując na targach w Monachium koncept Ambienc3. Choć z zewnątrz wygląda na zwykłego Volkswagena T2, w środku aż ocieka od nagromadzenia najnowszych technologii producenta. Ale to nie wszystko – Continental Ambienc3 jest projektem nastawionym przede wszystkim na ekologię.

Continental Ambienc3 07

Współczesna wizualizacja Volkswagena T2 nie jest już typowym vanem lub autem dostawczym, ani nawet kempingowym. Do tego ostatniego chyba mu najbliżej, bowiem koncept Ambienc3 to luksusowy pokój na kołach, mający sprostać trzem istotnym w dzisiejszych czasach zagadnieniom: podróży, pracy i relaksowi. W klasycznym opakowaniu ma on zapewnić komfortowe warunki niezależnie od tego, czy chcemy w nim pracować, odpoczywać czy zwyczajnie jeździć. Albo robić to wszystko naraz.

Continental Ambienc3 08

Zmiany objęły już przednią część kabiny, w której zagościł zupełnie nowy, minimalistyczny kokpit z kwadratową kierownicą. Siedzenie kierowcy płynnie przechodzi w leżankę, a pomiędzy nimi znalazło się miejsce na ekspres do kawy. Oprócz tego zainstalowano drugi, większy fotel ze stolikiem. Wnętrze wykończono eleganckimi drewnianymi panelami, natomiast nastroju dodają ambientowe podświetlenia kabiny oraz dachu, ozdobionego grafiką (na którym znajdują się zresztą panele słoneczne).

Continental Ambienc3 01

Innowacyjność wnętrza Ambienc3 mieści się głównie w użytych materiałach wykończeniowych, pochodzących z odnawialnych surowców lub pozyskiwanych z recyklingu. Continental podkreśla, że raz – dzięki nim udało się obniżyć masę własną pojazdu; dwa – są one użyteczne na co dzień, bowiem trudniej się brudzą i dłużej zachowują trwałość; trzy – posiadają właściwości samonaprawiające i mogą generować ciepło.

Continental Ambienc3 06

O bezpieczeństwo jazdy dbają takie systemy jak eTravel.Companion (rozbudowany asystent kontrolujący pracę kierowcy), Intelligent Glass Control (samoprzyciemniające się szyby) i zespół kamer ProViu 360. O doznania dźwiękowe odpowiedzialny jest bezgłośnikowy system audio Ac2ated Sound.

Continental Ambienc3 02

Polecamy także:

Nissan NV200 Office Pod – marzenie osób pracujących zdalnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj