Wskaźnik poziomu paliwa - Hyundai i30

Ten niepozorny detal może ułatwić tankowanie, zwłaszcza gdy podróżujemy pożyczonym autem. Sprawdź, co oznacza niewielka strzałka na tablicy zegarów.

Jeżdżąc pożyczonym samochodem, zazwyczaj nie zwracamy uwagi na kwestie związane z jego obsługą, jak na przykład umiejscowienie wlewu paliwa. Nad tym, czy znajduje się on po lewej, czy po prawej stronie auta zastanawiamy się dopiero wtedy, gdy musimy zatankować. Jak uniknąć wysiadania z samochodu i od razu odpowiednio ustawić się przy dystrybutorze? Jest na to prosty sposób.

W większości aut wystarczy spojrzeć na zestaw wskaźników, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z jego analogową, czy cyfrową wersją. Na tarczy paliwomierza powinien widnieć symbol dystrybutora, a przy nim – niewielka strzałka wskazująca stronę samochodu, po której znajduje się wlew. W przypadku braku takiej strzałki warto zwrócić uwagę, w którym miejscu na tablicy przyrządów umieszczono wskaźnik poziomu paliwa – wlew jest najczęściej po tej samej stronie. Dzięki temu sprawne zatankowanie auta na stacji benzynowej nie powinno stanowić już wyzwania.

Wskaźnik poziomu paliwa - Skoda Kodiaq
W tym przypadku strzałka informuje nas, że wlew paliwa znajduje się z prawej strony.

Znajomość tego „triku” może okazać się szczególnie przydatna teraz, w czasach prężnie rozwijającego się carsharingu, gdy coraz więcej kierowców korzysta z pojazdów, z którymi wcześniej nie miało do czynienia. Nie wszyscy zwracają uwagę na umiejscowienie wlewu paliwa zanim jeszcze wsiądą do auta, dlatego opisywany detal pozwala uniknąć sytuacji, w której ustawimy się ze złej strony dystrybutora i będziemy musieli się przestawić albo przeciągać wąż na drugą stronę samochodu.

Redakcja poleca:

Ciekawostki ukryte w autach. Wiedziałeś o nich?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here