Budowa nowej fabryki Volkswagena w Turcji stanęła pod znakiem zapytania. Wartość inwestycji miała przekroczyć miliard dolarów. Sprawdź, jakie modele planowano tam wytwarzać.

W pogoni za zaspokojeniem popytu oraz obniżaniem kosztów produkcji, Volkswagen poszukuje nowych lokalizacji dla swoich zakładów. Rozważano otwarcie fabryki w Turcji lub Bułgarii. Nieoficjalnie mówi się, że o wyborze tego pierwszego kraju zadecydował głos akcjonariuszy z Kataru, którzy posiadają 14,6% udziałów w grupie VAG. Koszt nowej inwestycji oszacowano na 1,09 miliarda dolarów.

NASZ SKLEP

Jednak obecnie napięta sytuacja polityczna w Turcji sprawiła, że władze Volkswagena postanowiły wstrzymać się z rozpoczęciem budowy fabryki w tym kraju. Dyskusja na ten temat ma być przedmiotem zebrania rady nadzorczej, które zaplanowano w połowie listopada br.

Decyzja kierownictwa niemieckiego koncernu o otwarciu zakładów w Turcji od początku była uznawana za kontrowersyjną. Eksperci uważali, że korzystniejsza byłaby budowa fabryki w Bułgarii, która jest członkiem Unii Europejskiej.

A jakie modele miałyby wyjeżdżać z zakładów w Turcji? Volkswagen planował umieścić tam produkcję kolejnych generacji Passata oraz Skody Superb. Turecka fabryka według pierwotnych założeń miała ruszyć w 2022 r. i wytwarzać 300 tysięcy aut rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj