11 Latarka i skrzynka

Modele: Citroen C4 Picasso

Minivan Citroena ma nie tylko niecodzienny design, ale i naprawdę funkcjonalny bagażnik. Jego lampkę oświetleniową można wyjąć i użyć jako latarki, a ładuje się ona w specjalnym doku. Podczas niewielkich zakupów przyda się ciekawe akcesorium, jakim jest rozkładany, dwukołowy wózek. Montowany jest w pozycji złożonej do ściany bagażnika i jest zawsze pod ręką.

12 Duży wlew płynu

Modele: Mercedes Klasy A i B

Miejskie Mercedesy to nieliczni reprezentanci aut, w których bardzo łatwo uzupełnić poziom płynu do spryskiwaczy. Zbiornik płynu umieszczono na wierzchu, a duży wlew wręcz całkowicie niweluje jakiekolwiek straty podczas nalewania. Szkoda, że w aktualnych generacjach Klasy A i B znów powrócono do wąskiej rurki z małą zatyczką.

13 „Czysty” wlew paliwa

Modele: Ford, Renault i wiele innych

Problem brudzącego korka wlewu paliwa rozwiązano… usuwając go na rzecz metalowych przesłonek w otworze wlewowym (Ford Focus) lub zatyczki przymocowanej do klapki (Renault Laguna). Klapki są jednak otwierane poprzez zwolnienie elektrycznej blokady, dlatego pozostanie ona zamknięta w przypadku braku prądu.

14 Bagażnik otwierany nogą

Modele: Volkswagen Passat B7, Tiguan i inne

Dwie ręce zajęte? Wystarczy przesunąć nogę pod zderzakiem i klapa sama się otworzy. Operacja odbywa się dzięki czujnikowi pod zderzakiem, który wykrywa ruch i uruchamia otwieranie klapy. Niestety, to wciąż „luksus” w używanych autach, spotykany tylko w najbogatszych wersjach VW Passata B7. Niedawno pojawił się również w Tiguanie i Arteonie.

15 Zmienna siła wspomagania

Modele: Fiat Punto, 500 i inne

Im mocniejsze wspomaganie kierownicy, tym łatwiejsze manewrowanie w mieście i… gorsza precyzja prowadzenia przy wyższych prędkościach. W miejskich Fiatach można uruchomić funkcję City, zwiększającą wspomaganie np. podczas parkowania. System automatycznie wyłączy się po wyjechaniu w trasę i ponownie włączy w mieście. Można go też dezaktywować przyciskiem.