Tankowanie - Ford Mustang

Na niektórych stacjach ceny benzyny i oleju napędowego spadły już poniżej 4 zł. Z czego wynikają tak gwałtowne obniżki?

Odpowiedzi na to pytanie jest oczywiście kilka, a wszystkie równie prawdziwe. Z powodu epidemii koronawirusa gwałtownie zmalało zapotrzebowanie na paliwa, ale pomimo to Arabia Saudyjska kontynuuje wojnę cenową z Rosją i zwiększa wydobycie ropy naftowej do ponad 10 milionów baryłek dziennie. To spowodowało, że na nowojorskiej giełdzie baryłka ropy WTI kosztuje obecnie nieco powyżej 20 dolarów, a londyńskie notowania ropy Brent spadły poniżej 25 dolarów za baryłkę. To wartości o ponad połowę niższe od cen jeszcze z początku tego roku.

Na polskim rynku do tych kwestii dochodzą uwarunkowania lokalne. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek kilka dni temu ogłosił, że „zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen. Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność”.

Obecnie najniższe ceny paliw można zaobserwować na stacjach przy hipermarketach. Przykładowo, najtańszą benzynę znajdziemy w podwarszawskich Łomiankach. Na stacji przy sklepie Auchan zapłacimy jedynie 3,85 zł za litr popularnej 95. Po najtańszy olej napędowy musimy udać się na drugi koniec miasta, do Auchan Piaseczno. Na tej stacji litr ON kosztuje 3,92 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj