Carlos Ghosn

Były szef koncernu Renault-Nissan został zatrzymany w listopadzie 2018 r., a od marca 2019 r. przebywał w areszcie domowym. Właśnie poinformował, że opuścił Japonię.

W listopadzie 2018 r. Carlos Ghosn został zatrzymany i zwolniony ze stanowiska prezesa grupy Renault-Nissan. Powód? Okazało się wówczas, że szef francusko-japońskiego koncernu zataił część swoich dochodów oraz wykorzystywał firmowe pieniądze do celów prywatnych. Ghosn przebywał w japońskim areszcie do marca 2019 r. Po wpłaceniu kaucji w wysokości aż 9 milionów dolarów, dotychczasowy środek zapobiegawczy zamieniono na areszt domowy i zakaz opuszczania kraju. Pozbawiono go również możliwości kontaktu z rodziną i dostępu do Internetu. W kwietniu 2019 r. przedstawiono mu nowe zarzuty i ponownie trafił do aresztu, jednak po miesiącu go opuścił, uiszczając 4,5 miliona dolarów kaucji.

Jak podają zagraniczne media, były prezes Nissana opuścił Japonię na pokładzie prywatnego odrzutowca. Ghosn wystosował oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził swoją ucieczkę i poinformował, że obecnie znajduje się na terytorium Libanu, którego jest obywatelem. Co istotne, kraj ten nie ma podpisanej z Japonią umowy ekstradycyjnej. Dalej były szef koncernu pisze, że uciekł przed niesprawiedliwością japońskiego systemu sądownictwa.

Nieoficjalnie mówi się, że Ghosn obecnie przebywa razem ze swoją żoną w pilnie strzeżonym domu w okolicy Bejrutu. W ciągu najbliższych kilku dni ma zwołać konferencję, na której udzieli więcej wyjaśnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj