Bugatti Chiron z Lego

O ile pomniejszone modele samochodów z klocków Lego należą do standardowej oferty tego duńskiego producenta, o tyle Bugatti w skali 1:1 to już wyjątkowe osiągnięcie.

Przepis na Bugatti Chiron z klocków Lego nie wygląda na skomplikowany, ale na pewno nie jest pozbawiony rozmachu: wystarczyło zebrać kilku projektantów i inżynierów z fabryki Lego z Czech, dać im milion klocków i 13 000 godzin. A gdy dodać do tego jeszcze zapas silniczków elektrycznych i przekładni Lego Technic, to okazało się, że Chiron nawet jeździ!

Bugatti Chiron z Lego ma działające tylne światła
Bugatti Chiron z Lego ma działające tylne światła

Bugatti Chiron z klocków Lego do złudzenia przypomina autentyczny egzemplarzu modelu. Waży ponad półtorej tony i jest w stanie poruszać się z niewielką w stosunku do oryginału prędkością 20 km/h. Ale nie można się temu dziwić – napędzają go niewielkie silniczki elektryczne o całkowitej mocy 5,3 KM, zapewniające 92 Nm momentu obrotowego.

Podczas budowy Chirona wykorzystano 339 typów klocków Lego. Udało się odtworzyć nie tylko kształt nadwozia, ale także tylny spojler, przednie i tylne światła oraz elementy wnętrza. W tym prędkościomierz, kierownicę i fotele. Warto wziąć jednak pod uwagę, że siedzenia z klocków komfortem raczej nie rozpieszczają…

Na torze testowym za kierownicą Chirona zasiadł zwycięzca Le Mans Andy Wallace. Co prawda nie rozpędził się do 400 km/h, ale za to świetnie się bawił. „Nigdy bym się nie spodziewał, że kiedykolwiek będę prowadził samochód zbudowany z klocków Lego” – powiedział Wallace.

Niestety, Chirona z klocków nie można kupić. Ale w sklepach dostępny jest pomniejszone Bugatti, o którym pisaliśmy tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj