BMW M2 Competition - Toyota GR Supra

Dziennikarze amerykańskiego MotorTrend porównali BMW M2 Competition z nową Suprą na torze Laguna Seca. Sprawdź, które auto okazało się szybsze.

W ubiegłym roku na rynku zadebiutowała piąta odsłona sportowej Toyoty. Nowa Supra (z GR w nazwie) nie jest jednak samodzielnym dziełem Japończyków – powstała we współpracy z BMW, a jej techniczny „bliźniak” w gamie bawarskiego producenta to roadster Z4. Jednak porównywanie ich ze sobą nie ma większego sensu, ponieważ oba auta mają zupełnie różne charaktery. Dlatego bardziej odpowiednie wydaje się zestawienie Toyoty GR Supra z innym modelem BMW – M2 Competition. Tak też zrobili dziennikarze amerykańskiego MotorTrend.

NASZ SKLEP

BMW M2 Competition - Toyota GR Supra

BMW M2 Competition trafiło do sprzedaży w 2018 roku. Pod jego maską pracuje turbodoładowany silnik benzynowy R6 o pojemności 3,0 litra, wytwarzający 410 KM i 550 KM. W przekazywaniu napędu na tylne koła pośredniczy 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa DKG. Bawarskie coupe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h (280 km/h z pakietem M Driver).

„Sercem” Toyoty GR Supra również jest 3-litrowa, turbodoładowana jednostka BMW. W tym modelu dostarcza 340 KM i 500 Nm. W połączeniu z 8-biegowym automatem i tylnym napędem pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w 4,3 sekundy od startu oraz rozpędzenie się do maksymalnych 250 km/h.

Przekonajmy się teraz, jak oba auta wypadły w porównaniu na torze. Które okazało się lepsze?

Redakcja poleca:

BMW M2 Competition M DKG – test

Toyota GR Supra – test

Źródło: MotorTrend

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj