BMW serii 8 Gran Coupe - zakamuflowany egzemplarz przedprodukcyjny

W przyszłym roku do gamy BMW dołączy czterodrzwiowa „ósemka” – Gran Coupe (G16). Zakamuflowany egzemplarz modelu uchwycono na zdjęciach w okolicach Monachium.

BMW serii 8 Gran Coupe zastąpi „szóstkę” Gran Coupe. Zmiana cyfry nie idzie w parze z przyrostem wymiarów – długość nowego modelu będzie wynosić około 5 metrów (6 Gran Coupe: 501 cm). „Ósemka” zbliży się jednak pozycjonowaniem do serii 7 oraz X7, przede wszystkim pod kątem luksusowego wyposażenia i wykończenia.

Jak widać po zdjęciach zakamuflowanego egzemplarza, design nowego BMW 8 Gran Coupe będzie zbliżony do prototypu M8 Gran Coupe, pokazanego w marcu br. w Genewie:

Koncepcyjne BMW M8 Gran Coupe
Koncepcyjne BMW M8 Gran Coupe (Genewa 2018)

Produkcyjny model otrzyma wewnętrzne oznaczenie G16 (coupe: G15, kabriolet: G17).

Czytaj więcej: Nowe BMW serii 8 – informacje i zdjęcia

Pod maskę w pierwszej kolejności trafią dwie jednostki: benzynowy silnik 4.4 V8 biturbo o mocy 530 KM (M850i xDrive) oraz diesel 3.0 R6 biturbo o mocy 320 KM. Później można spodziewać się także wersji M8, sygnowanej przez M GmbH, rozwijającej około 600 KM. Z uwagi na gabaryty, koszty i normy emisji spalin nie przewiduje się montażu jednostki V12.

BMW serii 8 Gran Coupe będzie konkurować m.in. z Mercedesem CLS-em oraz AMG GT 4-drzwiowym Coupe, a także z Porsche Panamerą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj