Pod maską tego BMW 1M Coupe zainstalowano wolnossący silnik V8 z M3 E92. Dowiedz się więcej o tym aucie i zobacz test.

W 2011 roku, w pierwszym odcinku 10. serii Top Gear, Jeremy Clarkson przetestował ówczesną nowość bawarskiej marki – BMW 1M Coupe. Popularny dziennikarz motoryzacyjny uznał, że to świetny samochód i jedno z najlepszych sportowych aut w historii. Oryginalnie ten model jest wyposażony w podwójnie turbodoładowany, benzynowy silnik 3.0 R6, który rozwija 340 KM i 450 Nm, a w przekazywaniu mocy na tylne koła pośredniczy 6-biegowa, ręczna skrzynia. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,9 s, a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Na kanale Drivetribe na YouTube pojawił się niedawno test profesjonalnie zmodyfikowanego BMW serii 1 Coupe, które z zewnątrz wygląda jak 1M Coupe, natomiast pod jego maską znajduje się jednostka napędowa z M3 E92. Ten wolnossący silnik V8 o pojemności 4,0 l dostarcza 420 KM oraz 400 Nm i współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną.

Jeśli chcecie zobaczyć ten samochód w akcji i dowiedzieć się więcej na jego temat, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj