Bogate wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa w nowych modelach Skody ułatwia podróżowanie zimą. Dowiedz się więcej na ten temat.

Takie elementy wyposażenia, jak podgrzewane lusterka i przednia szyba czy ogrzewanie postojowe nie tylko zwiększają wygodę użytkowania auta zimą, ale także mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W końcu znacznie lepiej podróżuje się samochodem, gdy jego wnętrze jest rozgrzane, a wszystkie szyby idealnie przejrzyste.

Na liście wyposażenia dodatkowego w większości modeli Skody znajdziemy podgrzewaną szybę przednią, dzięki której poranny „rytuał” skrobania szyb ograniczy się już tylko do konieczności oczyszczenia bocznych okien. W zależności od modelu, stosowane są różne rodzaje podgrzewania szyby. W Skodach Scala i Kamiq w przedniej szybie są zatopione cienkie, ledwo widoczne dla kierowcy druciki, które mogą szybko rozmrozić cienką warstwę lodu. Natomiast w modelach Octavia, Superb, Karoq i Kodiaq w laminowanej szybie znajduje się niewidoczna warstwa odpowiadająca za jej ogrzanie.

Zimą docenimy również podgrzewaną kierownicę, która jest dostępna jako opcja we wszystkich autach Skody. Oprócz tego kierowca i pasażer mogą skorzystać z podgrzewanych foteli przednich, a w modelach Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq i Kodiaq możemy dodatkowo znaleźć podgrzewanie zewnętrznych siedzeń na tylnej kanapie.

Podgrzewane zewnętrzne miejsca kanapy w drugim rzędzie siedzeń znajdziemy m.in. w Skodzie Kodiaq.

Ogrzewanie postojowe, oferowane za dopłatą w modelu Karoq i wyższych, zapewnia jeszcze większy komfort. Warto rozważyć zakup tej opcji wyposażenia, ponieważ pozwala ona na rozgrzanie kabiny i odmrożenie szyb przed rozpoczęciem jazdy, a także wstępnie nagrzewa silnik, co ułatwia jego rozruch i zmniejsza zużycie paliwa. Ogrzewaniem postojowy można sterować za pomocą pilota lub aplikacji MyŠKODA. Ponadto można zaplanować włączenie ogrzewania o określonej godzinie.

Zelektryfikowane modele Skody z rodziny iV dodają do tego także zupełnie nowe rozwiązania z dziedziny ogrzewania. Użytkownicy hybrydowych Octavii iV i Superba iV oraz elektrycznego Enyaqa iV mogą wygodnie podgrzać wnętrze swojego samochodu podczas ładowania, kontrolując cały proces za pośrednictwem wspomnianej już aplikacji MyŠKODA. Energia potrzebna do wstępnego nagrzania kabiny jest pobierana z sieci zasilającej, a nie z litowo-jonowego akumulatora, dzięki czemu nie obniża się zasięg auta „na prądzie”.

W pełni elektryczna Skoda Enyaq iV może być także wyposażona w opcjonalną pompę ciepła, które układ wykorzystuje sprężanie czynnika chłodniczego pod dużym ciśnieniem. W tym procesie powstaje ciepło, które ogrzewa zimne powietrze napływające do wnętrza, zwiększając wydajność samochodu w warunkach zimowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here