Alfa Romeo Giulia i Stelvio

Miniony rok w wielu markach przyniósł zmianę lidera sprzedaży, często na wprowadzonego niedawno do oferty SUV-a. Które modele najpopularniejszych marek najlepiej sprzedają się w Europie?

Moda na SUV-y i crossovery zdaje się nie mieć końca i widać to w wynikach sprzedaży wielu uznanych producentów. W 2018 r. miał miejsce przełomowy moment – uterenowione auto zostało bestsellerem Alfy Romeo (Stelvio zastąpiło Giuliettę) oraz DS-a (7 Crossback wyprzedził model 3). Co ciekawe, w Bentleyu jest odwrotnie – Continental GT ponownie zdetronizował Bentaygę. Ponadto, nowych liderów mają także Jaguar (E-Pace zamiast F-Pace’a), Jeep (Compass za Renegade’a), Mitsubishi (Outlander w miejsce ASX-a), Subaru (XV zmieniło Forestera) oraz Mercedes (klasa A zamiast C). SUV-y i crossovery zdominowały 17 z 44 najpopularniejszych marek w Europie, a w 20 kolejnych wylądowały na drugim i trzecim stopniu podium, biorąc pod uwagę ogólną skalę sprzedaży.

Zestawienie bestsellerów marek z 2016 r.

U wielu producentów SUV-y i crossovery – choć świetnie się sprzedają – nie są jeszcze w stanie pokonać samochodów miejskich czy kompaktowych. Tak jest choćby w przypadku Fiata, Forda, Citroena, Audi, Renault, Mini, Opla, Seata czy Skody. A warto przypomnieć, że u tych producentów sprzedaż najpopularniejszych modeli jest liczona nie w dziesiątkach, a w setkach tysięcy egzemplarzy.

Oto najlepiej sprzedające się auta 44 producentów samochodów w Europie w 2018 r.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here