Samochód po tuningu

W Polsce nie brakuje miłośników modyfikowania samochodów. Niestety nie zawsze tuning jest przeprowadzany zgodnie ze sztuką i pogarsza stan techniczny pojazdów.

W okolicach pilskiego lotniska wzmożone siły policyjne przeprowadziły kontrole zlotu tuningowanych samochodów. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wśród nich znalazło się ponad 20 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Piły, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także mundurowi z Czarnkowa i Wągrowca. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny pojazdów.

Redakcja poleca: Chiptuning za kilkadziesiąt złotych – czy rzeczywiście podnosi moc silnika?

Ogółem skontrolowano blisko 70 pojazdów. W związku z nieprawidłowym stanem technicznym funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli 23 mandaty karne. Okazało się, że najczęstsze nieprawidłowości to między innymi: nieprawidłowo zmodyfikowane układy wydechowe, opony wystające poza obrys błotników, niehomologowane kolorowe żarówki w lampach oraz nieprawidłowe ogumienie.

Samochody tuningowane
Funkcjonariusz ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny i odesłać samochód na przegląd, jeżeli wykryje nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowania lub zagrażające środowisku. / fot. policja.pl

Funkcjonariusze zapowiadają, że w przyszłości również będą zwracali uwagę czy miłośnicy motoryzacji poruszający się po pilskich drogach dbają o to, aby wprowadzane w ich pojazdach modyfikacje były zgodne z przepisami oraz nie zagrażały innym uczestnikom ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj