Aston Martin DBX

To już oficjalne – pierwszy SUV Astona Martina będzie się nazywał DBX. Brytyjczycy właśnie pokazali zdjęcia prototypu.

Ten kto nie ma SUV-a w gamie – traci. Rozumieją to już wszystkie marki premium, w tym takie, które nigdy nie były kojarzone z samochodami uterenowionymi. Dlatego najpierw trzeba było się oswoić z SUV-em Porsche, a później także Maserati, Bentleya, Lamborghini czy Rolls-Royce’a. Dane o sprzedaży pokazują, że wprowadzenie SUV-ów na rynek jest często strzałem w „10”. Tak jest na przykład w Maserati i Bentleyu – Levante i Bentayga zostały najchętniej kupowanymi autami tych marek.

Aston Martin DBX – tył

A to nie koniec ekspansji SUV-ów – takie auto będą oferować m.in. także Ferrari i Aston Martin. Ta ostatnia firma zaprezentowała zdjęcia zakamuflowanego prototypu modelu DBX wykonane podczas testów na szutrowych trasach rajdu Walii. Choć nie podano jeszcze szczegółów dotyczących tego SUV-a, można zakładać, że wśród jednostek napędowych pojawi się benzynowa 4.0 V8 biturbo (pochodząca z Mercedesa-AMG), w różnych wersjach mocy. Topowa odmiana może zostać wyposażona w silnik V12. Powinny pojawić się także wersje hybrydowe. Na razie Aston Martin nie wspomina o rozmiarach auta, ale sądząc z proporcji, prototyp ma około 4,7-4,8 m długości i około 1,6 m wysokości.

Debiut DBX-a ma mieć miejsce w trzecim kwartale przyszłego roku. Samochód będzie produkowany w fabryce w St Athan w Południowej Walii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here